Úvod > Aktuality > Víkendová linka historického autobusu propojí plzeňské turistické atrakce
Víkendová linka historického autobusu propojí plzenské turistické atrakce
"> Víkendová linka historického autobusu propojí plzenské turistické atrakce "> Konec prázdnin v Plzni rozhodne neznamená konec výletu, zážitku a cestování "> Cervený historický autobus Škoda 706 RTO vyjede každou sobotu a nedeli
Zážitky

Víkendová linka historického autobusu propojí plzeňské turistické atrakce

  • Vydáno3. září 2014
V září si v západočeské metropoli přijdou na své turisté i Plzeňani. Nejen že se od 5. září budou moci projet na jednom z největších kolotočů pro děti i dospělé na světě, navíc se mezi nejnavštěvovanějšími turistickými cíli budou moci svézt historickým autobusem.

Konec prázdnin v Plzni rozhodně neznamená konec výletů, zážitků a cestování. Jedinečná akce je připravena na čtyři zářijové víkendy. Z centrálního náměstí Republiky s dominantní katedrálou svatého Bartoloměje se tak snadno dostanete do zoologické zahrady, na nádvoří plzeňského pivovaru nebo do Techmania Science Center.

Užijte si jízdu historickým autobusem

Autobus PlzeňČervený historický autobus Škoda 706 RTO vyjede každou sobotu a neděli v září do plzeňských ulic, aby výletníkům usnadnil přesun mezi jednotlivými turistickými cíli. Za jednorázové jízdné zaplatíte 30 korun, za snížené pro děti od 6 do 15 let, důchodce a ZTP 20 korun. Děti do šesti let se svezou zdarma. Spolu s jízdenkou získáte 50% slevu do muzea Patton Memorial Pilsen a 50% slevu na jednu jízdu na velkolepém kolotoči Le Manège Carreé Senart. Navíc můžete využít desetiprocentní slevu při návštěvě zoologické zahrady, pivovaru Plzeňský Prazdroj, pivovaru Gambrinus, Pivovarského muzea nebo Plzeňského historického podzemí. Slevu na návštěvu jednotlivých turistických cílů lze využít do konce září.

První linka vyjíždí po jedenácté hodině z náměstí Republiky. Poslední odpolední spoj vyráží po šesté hodině z Techmanie. Cestou z historického centra do pivovaru autobus zastavuje také na hlavním vlakovém nádraží. Kromě zastávek Hlavní nádraží a Náměstí Republiky, kde bude autobus zastavovat na autobusových zastávkách MHD, vzniknou na nádvoří pivovaru, před zoologickou zahradou a Techmanií dočasné zastávky s přenosnými označníky.

A co nabízejí jednotlivá místa na trase?

Kolotoč PlzeňNa centrálním náměstí Republiky se objeví jeden z největších kolotočů pro děti i dospělé Le Manège Carré Sénart. Po Madridu, Paříži, Antverpách či portugalském Portimão se Plzeň stane teprve sedmým místem na světě, kde se kouzelná manéž francouzského výtvarníka a konstruktéra obřích loutek pařížské divadelní společnosti Royal de Luxe Françoise Delarozièra představí. Od začátku září do začátku listopadu (5. 9. – 2. 11.) nabídne pohyblivý svět zvířat, ve kterém nechybí třeba buvol, bizon, kudlanka nábožná nebo obří rybí hlava. V provozu bude každý den kromě pondělků, a to od úterý do pátku od 14 do 20 hodin a o víkendu od 13 do 19 hodin.

Pivovar Plzeňský Prazdroj provozuje pro návštěvníky hned několik prohlídkových tras. Na prohlídce pivovaru Prazdroj se seznámíte s tajemstvím výroby světově proslulého ležáku Pilsner Urquell. Prohlídky v češtině začínají v září ve 12:30, 14:00 a 16:30 hodin. V pivovaru Gambrinus poznáte, nejenom jak se vaří pivo stejného jména, ale také si užijete školu čepování piva. Pivovar Gambrinus můžete navštívit v sobotu ve 13:00 nebo 15:30 hodin.

PlzeňDalší zajímavosti z historie plzeňského pivovarnictví se dozvíte v Pivovarském muzeu, které je otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin. Nebo se můžete nechat zlákat návštěvou spletitých chodeb Plzeňského historického podzemí. Průvodce vás zde provede každý den v 11:00, 14:00, 15:30 nebo 16:00.

V posledním roce nejsledovanější obyvatelkou plzeňské zoo je nyní půlroční samička nosorožce indického Maruška. Přestože už váží skoro 350 kilo, pořád je to mládě, které je radost pozorovat. V zoologické zahradě jí dělá společnost dalších 1300 druhů zvířat z nejrůznějších koutů světa. Potkáte zde žirafy, lvy, tygry, pandu červenou, plameňáky i klokany. Ti, které omrzí exotická zvířata, bezpochyby ocení návštěvu statku Lüftnerka s hospodářskými zvířaty nebo expozici Česká řeka.

Techmania Science Center láká na rozšířené expozice a supermoderní 3D Planetárium, kde se za každého počasí zabaví celá rodina. Neustále připravuje něco nového. Například v místních laboratořích si nyní mohou mladí detektivové vyzkoušet vyšetřovací postupy známé z kriminálních seriálů. Pro děti od 3 do 8 let Techmania nedávno otevřela expozici Malá věda.

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen jako jediné muzeum v Česku mapuje postup spojeneckých vojsk od vylodění v Normandii až po osvobození Plzně a západu Čech americkou armádou. V nově otevřené expozici uvidíte také řadu artefaktů z bojišť i osobních předmětů vojáků.