Úvod > Aktuality > Víkend v Karlovicích nabídne Saunovou noc, běžecký závod i zvěřinové speciality
Víkend v Karlovicích nabídne Saunovou noc, běžecký závod i zvěřinové speciality
">
Lázně a wellness

Víkend v Karlovicích nabídne Saunovou noc, běžecký závod i zvěřinové speciality

Relaxační i sportovní zážitky nabídne o prvním listopadovém víkendu Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

Relaxační centrum Wellness Horal v hotelu Horal se v sobotu 3. 11. opět zapojí do celostátní akce Den saunování – Saunová noc. Ta je zaměřena na popularizaci saunování a vybraná centra se při ní otevírají netradičně v nočních hodinách a nabízejí zajímavé doprovodné akce. Obvykle má areál otevřeno do 22 hodin, při Saunové noci ale návštěvníci mohouza zvýhodněné ceny zůstat až do půlnoci. S přítomnými pracovníky mohou konzultovat zásady správného saunování a vyzkoušet saunovací rituály, které se budou konat každou hodinu v sauně Dome i v menší bylinkové sauně. Právě se saunovacími rituály v minulých dnech zástupci Wellness Horal zabodovali na světovém mistrovství v Grazu, kde saunér Jiří Malina obsadil 13. místo.

Na neděli 4. 11. chystá Resort Valachy nový terénní běžecký závod s názvem Běhej Valachy. Sportovci všeho věku při něm mohou poměřit své síly na několika tratích, z nichž nejkratší pro děti měří 300 metrů a nejdelší pro zkušené závodníky 11 kilometrů členitým valašským terénem. 

Startovné 100 Kč zahrnuje občerstvení (jídlo a nápoj), vítězové budou odměněni vouchery na relaxaci od Resortu Valachy a drobnou elektronikou a dalšími dárky od partnerů. Sportovci mohou po závodu využít sprchy v hotelu Galik. Hlavní trať závodu v délce 11 km má charakter terénního krosu/trail runningu. Využívá především lesní cesty, pěšiny a kratší asfaltový úsek. Vede přes zajímavá místa, nádhernou podzimní přírodou s četnými výhledy do okolí. Je dostatečně náročná, své dělá hlavně převýšení cca 400 metrů. Poběží se také trať dlouhá 4,2 km vhodná pro juniory a méně zdatné sportovce. Pro děti budou připraveny kratší nenáročné tratě v délce 300, 600 a 900 metrů. Dětské závody startují v 11 hodin, hlavní závod ve 12 hodin.
 
Hotel Galik navíc pro závodníky i další návštěvníky připravuje na celý prodloužený víkend od 1 do 4. 11. Myslivecké menu s bohatou nabídkou zvěřinových specialit. Sportovní i gurmánské zážitky mohou návštěvníci završit relaxací a koupáním ve Wellness Horal v 3,5 km vzdáleném hotelu Horal, které je otevřeno denně od 7 do 22 hodin.
Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.