Úvod > Aktuality > Ve stopě Zlaté lyže – užijte si skvělý zimní maraton na Vysočině
Zimní sporty

Ve stopě Zlaté lyže – užijte si skvělý zimní maraton na Vysočině

  • Vydáno14. ledna 2022
Pořadatelé z SK Nové Město na Moravě ve spolupráci s týmem seriálu Stopa pro život oživují tradici lyžařských maratonských závodů pro veřejnost, které v minulosti tradičně navazovaly na závod Zlatá lyže. Letos se lyžařský maraton Ve stopě Zlaté lyže na 16 a 25 km pojede v sobotu 15. ledna 2022.

ve stopě zlaté lyžeUž v sobotu 15. ledna se může široká veřejnost zúčastnit běžkařského maratonu Ve stopě Zlaté lyže. Start a cíl závodů na 16 a 25 km budou přímo v závodním areálu. Sněhová situace bohužel nedovoluje uspořádat klasický lauf po Novoměstsku, proto se závody pojedou pouze na okruzích sněhově dobře zásobené Vysočina Areny.

Dopoledne v čase 9:30 – 12:00 hodin se uskuteční dětské závody s TV Nova. Pro děti do ročníku narození 2010 nebo mladší se pojedou tratě klasicky. Od ročníku 2009 se pojedou volně. Pro dospělé je připravena kombinace závodů 10 km volně + 6 km klasicky a 15 km volně + 10 km klasicky. Je možné se zúčastnit i pouze jedné části volně nebo klasicky, do celkových výsledků se ale započítává součet obou technik. Start proběhne ve 12:00 na 10 km volně (4 x 2,5 km) a ve 13:00 na 15 km volně (5 x 3 km).

ve stopě Zlaté lyžeOd 14:00 do 15:00 hodin bude připraven doprovodný program v podobě střelby na biatlonové střelnici a bude probíhat úprava tratí pro klasickou techniku. Od 15:00 do 16:30 je časové okno pro individuální start závodu klasickou technikou na 6 km (3x 2 km) nebo 10 km (5x 2 km). Vysočina Aréna je jinak otevřena amatérským běžcům na lyžích několikrát týdně zpravidla od 17:30 do 19:00 hodin. Přesné datum je třeba si zjistit v kalendáři akcí na webu Vysočina Arény.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Další aktuality

V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

V Bystřici nad Pernštejnem se o víkendu 23. a 24. září uskuteční již tradiční podzimní akce Slavnosti brambor a dalších podzimních plodin. V spbotu i neděli se mohou návštěvníci těšit na bramborové speciality, oživené expozice, přehlídku plemen koní anebo divadelní prohlídky a aktivity pro děti.
Kraj Vysočina | Životní styl

Temné příběhy zazděných dam, jeptišek i vozky

Veveří, Lipnice, Svojanov nebo Sovinec: to všechno jsou hrady, kde se zazdívalo zaživa. A zdaleka ne všechny příběhy dívek, dam a rytířů, přivázaných nebo přikovaných ve výklencích, před nimiž se zvolna zvedá zeď a nakonec zmizí i poslední paprsek denního světla, patří mezi pověsti a povídačky.
Kraj Vysočina | Památky

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce oživí Telč

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna proběhnou od pátku 18. do soboty 19. srpna 2023 v Telči. Tradiční kulturně společenská akce města s lidově historickou tematikou nabídne šermířské, hudební, taneční a divadelní produkce doplněné dobovými atrakcemi a dobovým jarmarkem. Užijte si dny plné zábavy i poučení pro malé i velké, dny historie a romantiky, dobrého jídla, prostě zážitky ve starých dobrých časech.
Kraj Vysočina | Kultura

Výlety pro samotáře: objevte pozapomenutá místa Vysočiny

O krásách toulání Vysočinou zpívá skupina Plavci ve známé písni. I my vás zveme do tohoto kraje plného hlubokých lesů, krásných rybníků, památných stromů, zurčících řek a říček, ale také starobylých hradů a zámků. Zavedeme vás na místa, kam příliš turistů nezavítá a kde si budete moci vychutnat kouzlo divotvorné přírody.
Kraj Vysočina | Příroda

Třebíč slaví 20 let v UNESCO a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

Středověké městečko, dobová tržnice, vojenské ležení, historický průvod, hudba i tanec… To je pouze ochutnávka toho, co zažijete ve dnech 18. až 20. srpna 2023 na Středověkých slavnostech v Třebíči. Oslava 20. výročí zápisu Baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabídne zajímavý a bohatý program.
Kraj Vysočina | Památky

Centrum Eden zve o víkendu na Slavnosti sklizně

Centrum Eden na Vysočině připravuje na víkend 19. a 20. srpna 2023 tradiční dožínkovou oslavu Slavnosti sklizně. Akce je vyhlášena v širokém okolí svým bohatým programem – jako vždy se chystá krojovaný průvod horáckou vesnicí, poděkování panu Statkáři za sklizení úrody, ukázky folkloru či dobré jídlo a pití. Nejen děti potěší zvířátka, k vidění bude například přehlídka plemen koní.
Kraj Vysočina | Památky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny!

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

Jemnice se opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu

Jemnická bitva, v roce 2023 už třináctá v pořadí, nabídne 12. srpna program pro celou rodinu. V odpoledním programu budou k vidění šermířská, divadelní, taneční, kejklířská, hudební a ohnivá vystoupení skupin a umělců z různých koutů republiky, historické tržiště a další aktivity pro děti i dospělé. Vrcholem programu bude XIII. Jemnická bitva. Tím ale program zdaleka nekončí...
Kraj Vysočina | Zážitky