!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ve stopě Zlaté lyže – užijte si skvělý zimní maraton na Vysočině
Ve stopě Zlaté lyže – užijte si skvělý zimní maraton na Vysočině
"> "> "> "> ">
Zimní sporty

Ve stopě Zlaté lyže – užijte si skvělý zimní maraton na Vysočině

  • Vydáno14. ledna 2022
Pořadatelé z SK Nové Město na Moravě ve spolupráci s týmem seriálu Stopa pro život oživují tradici lyžařských maratonských závodů pro veřejnost, které v minulosti tradičně navazovaly na závod Zlatá lyže. Letos se lyžařský maraton Ve stopě Zlaté lyže na 16 a 25 km pojede v sobotu 15. ledna 2022.

ve stopě zlaté lyžeUž v sobotu 15. ledna se může široká veřejnost zúčastnit běžkařského maratonu Ve stopě Zlaté lyže. Start a cíl závodů na 16 a 25 km budou přímo v závodním areálu. Sněhová situace bohužel nedovoluje uspořádat klasický lauf po Novoměstsku, proto se závody pojedou pouze na okruzích sněhově dobře zásobené Vysočina Areny.

Dopoledne v čase 9:30 – 12:00 hodin se uskuteční dětské závody s TV Nova. Pro děti do ročníku narození 2010 nebo mladší se pojedou tratě klasicky. Od ročníku 2009 se pojedou volně. Pro dospělé je připravena kombinace závodů 10 km volně + 6 km klasicky a 15 km volně + 10 km klasicky. Je možné se zúčastnit i pouze jedné části volně nebo klasicky, do celkových výsledků se ale započítává součet obou technik. Start proběhne ve 12:00 na 10 km volně (4 x 2,5 km) a ve 13:00 na 15 km volně (5 x 3 km).

ve stopě Zlaté lyžeOd 14:00 do 15:00 hodin bude připraven doprovodný program v podobě střelby na biatlonové střelnici a bude probíhat úprava tratí pro klasickou techniku. Od 15:00 do 16:30 je časové okno pro individuální start závodu klasickou technikou na 6 km (3x 2 km) nebo 10 km (5x 2 km). Vysočina Aréna je jinak otevřena amatérským běžcům na lyžích několikrát týdně zpravidla od 17:30 do 19:00 hodin. Přesné datum je třeba si zjistit v kalendáři akcí na webu Vysočina Arény.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.