Úvod > Aktuality > Na Lipně se pojede Frymburská stopa, závod otevřený všem milovníkům běžek
Na Lipně se pojede Frymburská stopa, závod otevřený všem milovníkům běžek
"> "> "> Skiareál Lipno patrí celkovou plochou sjezdovek k nejvetším lyžarským areálum v Ceské republice
Zimní sporty

Na Lipně se pojede Frymburská stopa, závod otevřený všem milovníkům běžek

Vydáno 14. února 2019
V pátek 15. a v sobotu 16. února se koná běžkařský závod Frymburská stopa. Oblíbená akce je známa svou pohodovou přátelskou atmosférou. Vítán je zde každý, kdo se chce projet krásnou přírodou okolo Lipenské přehrady, ať už hobby běžkař anebo zkušený závodník. V pátek budou Frymburské louky patřit dětem, v sobotu pak startuje závod na 10 nebo 20 km pro dospělé.
Frymburská stopaZávod Frymburská stopa 2019 se poběží v pátek 15. a v sobotu 16. února na Frymburských loukách. Jedná se o otevřený klasický lyžařský běžecký závod od nejmladších po nejstarší závodníky. Děti startují v pátek, dospělí v sobotu.

Sobota 16. února bude patřit dorostencům, ženám a mužům. Závody jsou vhodné pro každého, na krásné trati u Lipna si může zazávodit jak zkušený závodník, tak i hobby jezdec. Dorostenci závodí na trati dlouhé 4 km, ženy 10 km a muži si mohou vybrat z krátké trasy 10 km (jeden velký okruh) anebo dlouhou 20 km (dva velké okruhy). Pojede se klasickým stylem, bruslení je zakázáno.

Prezentace se koná od 8:00 hodin na fotbalovém hřišti ve Frymburku (kabiny), dorostenci startují v 9:00, ženy v 10:00 a muži v 10:30 hodin. Startovné stojí dospělé 200 Kč, dorostenci zaplatí 100 Kč. Po konání závodu se můžete zúčastnit afterparty "Lyžařský věneček" s občersrtvením, která proběhne ve Frymburské hospůdce, cca 100 m od cíle.
Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.

Park Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.