Úvod > Aktuality > Na Lipně se pojede Frymburská stopa, závod otevřený všem milovníkům běžek
Zimní sporty

Na Lipně se pojede Frymburská stopa, závod otevřený všem milovníkům běžek

  • Vydáno14. února 2019
V pátek 15. a v sobotu 16. února se koná běžkařský závod Frymburská stopa. Oblíbená akce je známa svou pohodovou přátelskou atmosférou. Vítán je zde každý, kdo se chce projet krásnou přírodou okolo Lipenské přehrady, ať už hobby běžkař anebo zkušený závodník. V pátek budou Frymburské louky patřit dětem, v sobotu pak startuje závod na 10 nebo 20 km pro dospělé.
Frymburská stopaZávod Frymburská stopa 2019 se poběží v pátek 15. a v sobotu 16. února na Frymburských loukách. Jedná se o otevřený klasický lyžařský běžecký závod od nejmladších po nejstarší závodníky. Děti startují v pátek, dospělí v sobotu.

Sobota 16. února bude patřit dorostencům, ženám a mužům. Závody jsou vhodné pro každého, na krásné trati u Lipna si může zazávodit jak zkušený závodník, tak i hobby jezdec. Dorostenci závodí na trati dlouhé 4 km, ženy 10 km a muži si mohou vybrat z krátké trasy 10 km (jeden velký okruh) anebo dlouhou 20 km (dva velké okruhy). Pojede se klasickým stylem, bruslení je zakázáno.

Prezentace se koná od 8:00 hodin na fotbalovém hřišti ve Frymburku (kabiny), dorostenci startují v 9:00, ženy v 10:00 a muži v 10:30 hodin. Startovné stojí dospělé 200 Kč, dorostenci zaplatí 100 Kč. Po konání závodu se můžete zúčastnit afterparty "Lyžařský věneček" s občersrtvením, která proběhne ve Frymburské hospůdce, cca 100 m od cíle.
Šumavou na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Šumavou na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.

Další aktuality

České Budějovice jsou ideálním místem pro návštěvu po celý rok

Ve finále o titul Evropské hlavní město kultury 2028 se již letos utkají dvě města – Broumov a České Budějovice. Jihočeská metropole úspěšně prošla prvním kolem soutěže vloni. Vítězného kandidáta vybere odborná komise Evropské unie letos koncem června. O tom, že České Budějovice žijí kulturou se přesvědčíte na řadě připravovaných akcí.
Jihočeský kraj | Kultura

Svět dinosaurů poznáte na DinoExpedici v Českých Budějovicích

Toužíte po dobrodružství, zážitcích a poznání? Vydejte se na DinoExpedici do Českých Budějovic. Na Výstavišti se od 27. ledna do 12. března 2023 s vládci druhohor setkáte v rámci unikátní a ojedinělé výstavy robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech!
Jihočeský kraj | Zážitky

Tradiční průvod maškar opět roztančí Milevsko

V sobotu 18. února 2023 se v Milevsku uskuteční již 161. ročník tradičního masopustního průvodu. Milevský masopustní průvod má tradici od roku 1862 a každoročně se ho účastní několik set masek. Jde o ojedinělou tradici, která u nás nemá obdoby. Milevské maškary jsou zapsány mezi nejvýznamnějšími českými lidovými tradicemi na seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.
Jihočeský kraj | Zážitky

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě

Plánujete zimní dovolenou na Šumavě? Máme pro vás několik tipů, jak ji udělat ještě zajímavější! Není to nijak složité: zařaďte do svých programů výlety za jeleny, rysy nebo vlky. Někam můžete přijet rovnou a bez čekání, jinde budete potřebovat rezervaci, ale ve všech případech vás čeká fantastická podívaná.
Jihočeský kraj | Příroda