Úvod > Aktuality > Via ferrata v Děčíně projde v květnu obnovou
Via ferrata v Děčíně projde v květnu obnovou
">
Letní sporty

Via ferrata v Děčíně projde v květnu obnovou

  • Vydáno28. dubna 2017
Děčínská via ferrata na Pastýřské stěně projde od 10. do 20. května 2017 obnovou. Na několik dnů tak bude pro lezce její část uzavřena. Jedná se o čtvrtý nástup na stěnu v prostoru zahrádky nedaleké restaurace.
Ferrata v DěčíněNejvětší ferratu v Česku čeká v průběhu května několik úprav, aby mohla nadále sloužit sportovcům. Opravy budou na ferratě a v jejím okolí probíhat od 10. května a měly by trvat asi deset dní. Do provozu oblíbené cesty ve skalách zasáhnou však jen v malém rozsahu. Lezcům se uzavře čtvrtý nástup na stěnu v prostoru zahrádky nedaleké restaurace, kde je nutné zpevnit injektážními vrty kamennou zeď, odstranit náletové dřeviny a upevnit přístupovou pasáž k lezeckým cestám 14 a 15. Práce budou probíhat tak, aby co nejméně narušily běžný provoz.

Děčín je jediným městem v republice kde si můžete vylézt od břehu řeky na vrchol stěny zhruba 150 m dlouhou ferratu přímo v srdci města. Trasy mají obtížnosti B až D+, a lezci si kromě netradičního zážitku vychutnají také krásné výhledy na údolí Labe a děčínský zámek. Jedna z tras je obtížnější a technicky náročná tu nejlehčí by mělo zvládnout dítě od 10 let. Lze si také domluvit zkušeného průvodce.
Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně

Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně

Na Pastýřské stěně v Děčíně vznikla první česká via ferrata v centru města. Tras zajištěných ocelovými lany a stupačkami je na skále celkem 15, mají převýšení 90 metrů a jsou dlouhé od 150 do 170 metrů.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.