Úvod > Aktuality > Vezměte děti na zámeckou prohlídku do Děčína, nudit se nebudou
Vezměte děti na zámeckou prohlídku do Děčína, nudit se nebudou
"> "> Výstava hracek, které kdysi dávno na zámcích zaplnovaly detské pokojícky
Památky

Vezměte děti na zámeckou prohlídku do Děčína, nudit se nebudou

  • Vydáno9. března 2016
Zámek v Děčíně přichystal pro malé návštěvníky prohlídky, které se odehrávají na běžné trase, ale využívají i speciální rekvizity, které si děti mohou nejen prohlédnout, ale i osahat a dokonce ochutnat. Celá prohlídka je navíc doplněna o pátrání po indiciích, které po sobě zanechaly zámecké děti. Letos o něco dříve, již 19.3., budou návštěvníkům zpřístupněny také jižní zahrady děčínskího zámku.
Dětské prohlídky probíhají do 13. března od 11:45 a 13:45 hodin. Jednotná cena vstupného je 70 Kč. Doporučujeme předem rezervaci!

Zámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech.

Během staletí sloužil jako opěrný bod českého knížete, vojenská pevnost či sídlo několika významných rodů. Mezi návštěvníky děčínského zámku nalezneme řadu slavných osobností, od evropských panovníků až po umělce. Např. Fryderyk Chopin zde zkomponoval svůj známý valčík As-dur, zvaný Děčínský. Díky rozsáhlé rekonstrukci se dnes zámku navrací jeho bývalá krása.
Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Na jižní straně zámeckého svahu bývaly kdysi vinice. V první polovině 18. století zde vznikla okrasná barokní zahrada ve tvaru pětiúhelníku, v jehož vrcholu byl roku 1737 zřízen drobný, ale půvabný čajový altán se sochařskou i malířskou výzdobou.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna. Je jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku.