Úvod > Aktuality > Veteráni mají v neděli sraz v Třešti
Veteráni mají v neděli sraz v Třešti
">
Životní styl

Veteráni mají v neděli sraz v Třešti

  • Vydáno28. května 2019
V neděli 2. června 2019 bude Třešť místem, které přivítá auto – moto – velo veterány. Velké setkání příznivců historických vozidel a motocyklů se uskuteční od 10 hodin Třešti.
VeteránV neděli 2. června 2019 se koná XIII. ročník Srazu veteránů v Třešti. Příjezd do Třeště je v 10:00 a sraz hitorických vozidel bude u Penny na parkovišti.

Po celé dopoledne si budou moci návštěvníci akce v Třešti prohlédnout dobové stroje a jejich majitele ve stylovém oblečení. Po 10 hodině vyjedou veteráni do Stonařova, kam dorazí ve 12:00 hodin a odtud ve 13:00 vyjedou do kláštera v Nové Říši.

Dále se pak účastníci veteránské jízdy přesunou do soukromé mini zoo v Bohuslavicích, kde bude cíl jejich cesty.
Zámek Třešť

Zámek Třešť

Novorenesanční zámek v Třešti na Jihlavsku fungující jako zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky. Pro veřejnost znovu otevřel po náročné generální rekonstrukci a renovaci interiérů v červnu 2022. Nyní nabízí ubytování, wellness, prostor pro konference a svatby a zve do restaurace Franze Kafky.

Hospodářský dvůr Bohuslavice – kompletní jezdecké služby

Hospodářský dvůr Bohuslavice – kompletní jezdecké služby

Areál uprostřed malebné vesničky Bohuslavice je zařízen pro odpočinkovou i aktivní dovolenou. S rodinou či přáteli zde můžete zažít příjemné chvíle ve členité krajině Vysočiny. Nabízíme stylové ubytování v hotelu, kompletní jezdecké a vozatajské služby, včetně ustájení soukromých koní.

Klášter Nová Říše – premonstrátský klášter na Vysočině

Klášter Nová Říše – premonstrátský klášter na Vysočině

Areál kláštera leží na okraji městečka Nová Říše vzdáleného cca 10 km východně od Telče. Původně ženský klášter, založen na počátku 13. století, zanikl vymřením řeholnic. Nejvýznamnější stavbou kláštera je kostel sv. Petra a Pavla z druhé poloviny 17. století a knihovna s více než 20 000 svazky.