Úvod > Aktuality > Vezmi cep, pojď na mlat - Veselý Kopec zve na sobotní program

Vezmi cep, pojď na mlat - Veselý Kopec zve na sobotní program

Vydáno 13. srpna 2019 Památky
Soubor lidových staveb Vysočina, především expoziční celek Veselý Kopec, se stal místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Právě pro ně je na sobotu 17. srpna 2019 připravena zajímavá akce s názvem Vezmi cep, pojď na mlat. Sobotní program ve skanzenu se bude věnovat tradičnímu hospodaření a některé z činností si můžete i s dětmi vyzkoušet! Víkendová akce je zároveň jarmarkem, lidoví řemeslníci budou mezi roubenkami prodávat sušené ovoce, bylinky, koření, medové výrobky, jutové věnce nebo přírodní mýdla.
Jak se dříve hospodařiloTaké v srpnu patří Veselý Kopec dětem a jejich rodičům, tedy rodinám, které si chtějí společně hrát a prožít příjemné chvíle v zajímavém prostředí expozice lidového stavitelství v přírodě. V sobotu 17. srpna 2019 se ve skanzenu odehrává velmi zajímavá akce Vezmi cep, pojď na mlat, která děti i dospělé hravou formou seznámí s tradičním hospodařením na vsi. Úvodními slovy začíná říkanka, jíž se mlatci udržovali v rytmu při mlácení obilí cepy.

U chalup budete mít možnost vidět ukázky tradičního zpracování plodin a některé z nich si bude možné také vyzkoušet. Na Veselém kopci tak ožijí mnohá stavení. Vstupné na akci stojí 120 korun, areál je otevřen od 9:00 do 18:00 hodin, program začne v 10:00 hodin.
Vezmi cep, pojď na mlat na Veselém Kopci

Vezmi cep, pojď na mlat na Veselém Kopci

Od 9:00 do 17:00 hodin se návštěvníkům nabídne jedinečná možnost ukázek zpracování tradičních zemědělských plodin, z nichž některé si budou moci také vyzkoušet.

Skanzen Veselý Kopec - pohled do vesnické historie

Skanzen Veselý Kopec - pohled do vesnické historie

V malebném kraji na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, jehož rozmanitá přírodní krása okouzlovala a okouzluje mnohé známé malíře, navštivte jediné muzeum v přírodě v Pardubickém kraji, Soubor lidových staveb Vysočina.

Hamerská krčma

Hamerská krčma

Hamerská krčma je kulturní památkou České republiky. První písemné zmínky o krčmě jsou uvedeny ve "Vejsadním listu" z r. 1613, a proto je tato hospoda jednou z nejstarších v Čechách a Evropě. Uvnitř krčmy naleznete nádherný původní interiér. V současnosti Hamerská krčma nabízí i možnost ubytování.