Úvod > Aktuality > Devatero řemesel poznáte na Veselém Kopci
Devatero řemesel poznáte na Veselém Kopci
"> "> "> "> "> ">
Památky

Devatero řemesel poznáte na Veselém Kopci

  • Vydáno3. června 2021
Soubor lidových staveb Vysočina vás v sobotu 5. června 2021 od 9:00 do 16:00 hodin zve na program nabízející zajímavé setkání s tradičními textilními technikami používanými v minulosti ve venkovském prostředí. Šikovní řemeslníci pro vás připravili ukázky zpracování lnu a kopřivového vlákna, předení a plstění vlny, tkaní, necování, vyšívání, pletení, bělení plátna, praní, mandlování a žehlení. Přijďte si připomenout stará řemesla!

Veselný kopecSoubor lidových staveb Vysočina zve v sobotu 5. června 2021 od 9:00 do 16:00 na program Devatero řemesel, který se koná ve skanzenu na Veselém kopci.

Návštěvníkům tak nabídne zajímavé setkání s tradičními řemesly a technikami spojenými s textilem, hojně používanými ve venkovském prostředí v minulých staletích. Však také sobotní program nese název "Od vlákna ke košili". S pomocí pozvaných řemeslníků se vám představí zpracování lnu a kopřivového vlákna, předení a plstění vlny, tkaní, necování, vyšívání, pletení, bělení plátna, praní, mandlování a žehlení.
 

K mání budou i autorské oděvy

veselý kopec textilPro milovníky dámské i pánské módy je připravena zajímavá nabídka autorských oděvů inspirovaných tradicemi ve spojení se současnými trendy. Během celého dne si bude možné vybrané výrobky řemeslníků také zakoupit.

Vstupné na program do skanzenu je pro dospělé za 140 Kč, děti od 6 do 15 let zaplatí 70 Kč, studenti od 15 do 26 let a senioři nad 65 let mají vstupenku za 120 Kč, a rodinné vstupné (2 dospělí a max. 4 děti od 6 do 15 let) je za 280 Kč. Na tento den nelze zakoupit on-line vstupenka.
Skanzen Veselý Kopec – pohled do vesnické historie

Skanzen Veselý Kopec – pohled do vesnické historie

V malebném kraji na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, jehož rozmanitá přírodní krása okouzlovala a okouzluje mnohé známé malíře, navštivte jediné muzeum v přírodě v Pardubickém kraji, Muzeum v přírodě Vysočina.