Úvod > Aktuality > Velkým svátkem pro hodonínskou zoo se stane poslední březnové nedělní odpoledne
Velkým svátkem pro hodonínskou zoo se stane poslední březnové nedělní odpoledne
"> ">
Příroda

Velkým svátkem pro hodonínskou zoo se stane poslední březnové nedělní odpoledne

  • Vydáno23. března 2014
Nejenže zahájí novou návštěvnickou sezonu, ale hlavně slavnostně přivítá své v současnosti snad nejobdivovanější obyvatele – pár bílých jihoafrických lvů, samečka Sambu a jeho kamarádku Nadiru. Veřejnosti je přitom představí v jejich novém působišti, pavilonu velkých kočkovitých šelem. V České republice je Zoo Hodonín jedinou, která je chová.
hodonin_zoo.jpgKdo přijde hravé a atraktivní lví dorostenceneděli 30. března odpoledne pozdravit a přivítat, může si v areálu zoo U Červených domků od 13.30  užít aktivit připraveného programu. Zejména dětem je určena soutěž s názvem Lví stezka, výtvarný workshop zaměřený na výrobu hraček pro lví oslavence anebo malování na chodníku. O příjemnou atmosféru tamtéž se postará hudební skupina Helemese. Vyvrcholením odpoledne bude samotné slavnostní uvítání lvíčků, které přijde na řadu v 16.00 u pavilonu velkých koček.

Čtrnáctiměsíční Samba, který do zoo přišel z Jihoafrické republiky, i o měsíc starší Nadira z polského Borysewa při něm dostanou dárky v podobě hraček, jež pro ně vyrobí děti v odpoledním programu.


Lev jihoafrický, který je zapsán v seznamu Červené knihy ohrožených zvířat, si svou majestátností nikterak nezadá se lvem berberským. Stejně jako on a na rozdíl od lva indického dospělec mívá bohatou hřívu, jež mu sahá až ke slabinám. Příslušníci tohoto poddruhu žijí ve Svazijsku, jižním Mosambiku a Krugerově národním parku a jeho okolí. Vyskytují se ve třech formách zbarvení srsti – od tmavě hnědožluté až po bílou. Právě tou se honosí i mladí lvi v Zoo Hodonín. Nejde přitom o albinizmus, jejž způsobuje porucha tvorby melaninu, nýbrž o tzv. leucizmus, kdy pigmentové buňky jedince v těle či jeho části zcela chybějí.
Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika