Úvod > Aktuality > Velké Karlovice nabídnou noční závod na běžkách a Den saunovacích rituálů
Koupejte se a saunujte až do pulnoci
Zážitky

Velké Karlovice nabídnou noční závod na běžkách a Den saunovacích rituálů

  • Vydáno28. února 2013
Mimořádně nabitý bude první březnový víkend v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Kromě lyžařů si tu přijdou na své i gurmány či milovníci relaxace.
V pátek 1. března se chystá degustační večer spojený s uvedením nového menu Čtyři vzpomínky na Valašsko v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Degustační večer začne v 19 hodin a kromě ochutnávky šesti chodů v podobě vybraných valašských specialit nabídne i degustaci vín vedenou zástupcem Vinařství Volařík Mikulov. Ve skromnější, čtyřchodové variantě pak bude menu Čtyři vzpomínky na Valašsko v nabídce až do konce března.

Sobota 2. března bude Dnem saunovacích rituálů. Návštěvníci se mohou těšit na kompletní průřez všemi rituály, které se v relaxačním centru aktuálně nabízí. Během dne se při jejich provádění vystřídají všichni tři saunéři Wellness Horal – Tomáš Boháč, Helena Kopřivová a Jiří Malina. Předvedou i saunovací rituály, s nimiž soutěžili v polovině února na Mistrovství České republiky, kde Helena Kopřivová získala bronz a stala se nejlépe hodnocenou ženou mistrovství. Saunovací rituály budou ve Wellness Horal nabízeny během celého dne každou hodinu. Hosté za ně nic neplatí, standardně jsou zahrnuty v ceně vstupu. První rituál určený tradičně dětem v rámci dětského saunování se uskuteční již v 9 hodin. Připraveny budou i rituály v páře. Ve 20 hodin na program naváže Saunová noc. Návštěvníci si tak mohou vychutnat koupání v termálních bazénech a saunování v saunovém světě při svíčkách až do půlnoci.

V sobotu 2. března se ve Ski areálu Razula uskuteční nultý ročník závodu Noční stopa Valachy. Jde o závod na běžkách pořádaný netradičně za tmy a zúčastnit se ho mohou děti i dospělí. Start i cíl je na parkovišti u sjezdovky Razula. Závodit se bude v několika věkových kategoriích na okružních trasách dlouhých 7,5 a 15 kilometrů. Ty budou označeny reflexními šipkami a loučemi, závodníkům se doporučuje vybavit se i čelovými baterkami. Dětský závod startuje v 17:30 hodin, start dospělých následuje v 18 hodin.

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice na Valašsku přinášejí novinku pro všechny gurmány a labužníky. Ve Spa hotelu Lanterna byla otevřena jedna z prvních zážitkových restaurací na Východní Moravě. Vznikla v prostorách bývalé zimní zahrady hotelové restaurace.

Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Další aktuality

Užijte si jarní prázdniny v Zoo Zlín

Pro všechny návštěvníky, kteří během jarních prázdnin zavítají do zlínské zoologické zahrady, nabízí zoo speciální prázdninový program. Děti i dospělí se tak mohou těšit na komentované krmení u vybraných expozic zvířat a milovníky přírody jistě potěší i právě kvetoucí první jarní květinky.
Zlínský kraj | Příroda

Poznejte národní kulturní památky Zlínského kraje

Poznejte unikátní památky Zlínského kraje, které jsou zapsány na seznamu národních kulturních památek. Kromě zámků a církevních památek je na něm i Valašské muzeum v přírodě a několik fojtství. V každé roční době jsou krásné Pustevny, za návštěvu ale stojí i nedávno zrekonstruovaný Památník Ploština nebo barokní hřbitov ve Střílkách.
Zlínský kraj | Památky

Užijte si rodinnou zábavu za jakéhokoli počasí v Dětském světě na výstavišti v Kroměříži

Nebaví vás jen sedět doma a chcete mít zážitky, na které jen tak nezapomenete? Vyrazte do Dětského světa v Kroměříži plného atrakcí. Bavit se zde budou malí i velcí. Vychutnejte si návštěvu unikátního zábavního parku, který vám nabízí zábavu pro celou rodinu, a to za jakéhokoliv počasí.
Zlínský kraj | Zážitky

Fašankové obchůzky ve Strání, prohlídky sklárny a další fašankové oslavy na Moravě

Masopust, fašank, fašinek, ostatky, končiny, bláznivé dny nebo voračky – to všechno jsou jména pro stejný svátek, jehož čas přichází během února. A pokud chcete vidět oslavy jako za starých časů, doporučíme vám akci, která se od těch ostatních v lecčems liší: Fašankový festival ve Strání a další fašankové oslavy na Slovácku a východní Moravě. Letos se zde bude hlavní program konat v sobotu 10. února 2024.
Zlínský kraj | Památky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 19. – 25. února

Třetí týden jarních prázdnin v období od 19. až 25. února 2024 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.
Zlínský kraj | Zážitky

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

V sobotu 3. 2. 2024 se od 9:00 do 16:00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční masopustní obchůzky z obce Francova Lhota a folklorního souboru Beskyd ze Zubří. Rožnovský soubor Javořina představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát dechová hudba Galička a v Billově domě hospodyně nasmaží „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy
Zlínský kraj | Zážitky

Skleníky Květné zahrady v Kroměříži opět rozkvetly kaméliemi, přijďte se podívat!

Ve sklenících v Květné zahradě, která figuruje na seznamu památek UNESCO, opět po roce vykvetly vzácné kamélie. Od soboty 3. února 2024 bude probíhat tradiční výstava kamélií, letos s podtitulem „Belle Élégance Le Parfum“. Půvabné rostlinky se staly součástí expozic ve Velkém a Palmovém skleníku. V Kroměříži zkušení zahradníci pěstují na čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.
Zlínský kraj | Památky

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 3. února 2024. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika