Úvod > Aktuality > Velké Karlovice budou v sobotu hostit odložený závod Bike Valachy
Velké Karlovice budou v sobotu hostit odložený závod Bike Valachy
"> "> "> ">
Letní sporty

Velké Karlovice budou v sobotu hostit odložený závod Bike Valachy

  • Vydáno25. srpna 2020
Cyklistický závod Bike Valachy ve Velkých Karlovicích bude! Tradiční akce seriálu Valachy tour byla v letošním roce z obvyklého červnového termínu mimořádně přeložena na později. Závod se uskuteční již v sobotu 29. srpna 2020.
ValachyOblíbený cyklistický závod Bike Valachy se startem a cílem u hotelu Galik láká všechny ty, kteří si chtějí užít krásnou valašskou krajinu s jejími členitými terény a malebnými výhledy, k tomu i tradičně skvělou atmosféru a kvalitní organizační zajištění. Závodníci si opět mohou vybrat ze dvou tras v délce 25 a 50 kilometrů, k tomu se uskuteční i doprovodné dětské závody na kratších tratích.

Závodní trasa opět povede od Galiku přes osadu Miloňov na hřeben Vsetínských Beskyd a kolem rozhledny Čarták přes Třeštík se pak vrátí zpět do údolí. V hlavním závodu na 50 km závodníci projedou tuto trasu dvakrát a zdolají tak převýšení 1 600 metrů. Pro méně zdatné cyklisty je ideální kratší trasa s pouze jedním okruhem.
 

Závody pro děti a doporovodný program

Bike ValachyPro děti budou dle věku připraveny závody v sedmi kategoriích – od 100 metrů pro děti do čtyř let až po 8 kilometrů pro nejstarší školáky.

V rámci doprovodného programu bude u hotelu Galik připraveno test centrum Orbea, v němž si zájemci mohou bezplatně testovat kola této španělské značky. V případě zájmu je možné s těmito koly odjet i závod. Cyklomira Lukov bude zajišťovat i základní servis kol, výhodné nabídky či testování nabídnou také další partneři.

Poslední akce seriálu Valachy tour – běžecký závod Běhej Valachy – je plánován na 17. říjen 2020. I na tuto akci už je možné se registrovat za zvýhodněné startovné.
Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Další aktuality