!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Velké Karlovice budou v sobotu hostit Bike Valachy

Velké Karlovice budou v sobotu hostit Bike Valachy

Vydáno 12. června 2019 Letní sporty
Půvabná příroda Beskyd, jejíž louky právě v těchto dnech kvetou všemi barvami, a k tomu teplé a slunečné počasí: takovou kulisu slibují sportovcům víkendové Velké Karlovice, kde se uskuteční v sobotu 15. června cyklistický závod Bike Valachy. Do čtvrtka se ještě mohou závodníci přihlásit za zvýhodněné startovné.
ValachyOblíbený cyklistický závod Bike Valachy se startem a cílem u hotelu Galik letos mění trasu, která bude navíc o 12 kilometrů delší než dříve. Pravidelní účastníci se tak mohou těšit na tradici s jistou dávkou překvapení. Úpravu si vyžádaly lesní polomy z letošní zimy. Hlavní závod nově bude mít délku klasických bike maratonů, tedy 50 kilometrů, a pojede se na dvě kola.

V každém okruhu bikeři vystoupají na hřeben Vsetínských Beskyd Miloňova na Pálenici, bude následovat delší trasa po hřebeni až za Třeštík a technický sjezd za horskou chatou Třeštík k hotelu Babská, odtud pak zpět ke Galiku.

Bike ValachyKrátká trasa na 25 kilometrů bude kopírovat tento hlavní okruh. Pro děti budou dle věku připraveny závody v sedmi kategoriích na různě dlouhé vzdálenosti – od 100 metrů pro děti do čtyř let až po 8 kilometrů pro nejstarší školáky. Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů.

V rámci doprovodného programu bude přichystáno testování horských kol Orbea, servis kol, na stáncích partnerů bude možné si koupit sportovní oblečení a vybavení.

Současně už také probíhá registrace do dalšího závodu Valachy tour, do triatlonu Valachy Man, který se tradičně koná u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově a bývá vyprodán.
Bike Valachy 2020

Bike Valachy 2020

Třetí závod VALACHY TOUR s centrem u hotelu Galik - bikový maraton po ostrých valašských kotárech.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.