Úvod > Aktuality > Velká pardubická startuje již tuto neděli!
Velká pardubická bude odstartována v 16:30 hodin
"> Velká pardubická bude odstartována v 16:30 hodin "> Pro domácí kone je tento den vyvrcholením sezóny "> Velká pardubická startuje již tuto nedeli!
Letní sporty

Velká pardubická startuje již tuto neděli!

  • Vydáno10. října 2019
Nejstarší a nejtěžší kontinentální steeplechase cross country Velká pardubická České pojišťovny letos 13. řijna 2019 vstupuje do již 129. ročníku. Na startu letošního ročníku bude dvacítka koní, mezi nimi například kůň Rathlin Rose z Velké Británie anebo Vandual ze Slovenska. Mezi české šampiony patří hnědák Tzigane Du Berlais ze stáje Jiřího Charváta.
Nejslavnější český dostih Velká pardubická startuje ve městě perníku již tuto neděli 13. října 2019! Pro domácí koně je tento den vyvrcholením sezóny, je to jakási překážková „olympiáda“ a představit se mohou nejlepší ve všech věkových a distančních kategoriích.

Na start 129. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se postaví dvacet jedna koní a jezdců. Přímý přenos České televize sice nabídne krásný pohled na legendární dostih, úžasnou atmosféru přímo na závodišti ale zprostředkovat nedokáže. Tak neseďte doma a přijeďte do Pardubic!
 

Komu můžete letos fandit?

Velká PardubickáLoňskou výhru bude obhajovat hnědák Tzigane Du Berlais ze stáje Jiřího Charváta. Podle majitele se jedná o vynikajícího dostihového koně, ale také je hodně svéhlavý, nechce se mu moc běhat a musí mít do závodění chuť. Jeho jméno v překladu znamená "Cikán o berlích" – toto pojmenování si hnědák vysloužil právě, protože není zrovna moc pracovitý. Pojede s ním zkušený žokej Jan Faltejsek.

Na startu se dále objeví Theophilos s žokejem Josefem Bartošem, z Velké Británie dorazí kůň Rathlin Rose a ze Slovenska Vandual. Dále pojedou koně z českých stáj, například Ribelino, Dulcar de Sivola, Player, Stretton, Mazhilis, Templář, Zarif nebo Vandual.

Velká PardubickáKoně musí překonat celkem 31 překážek. Nejznámější je Taxisův příkop, který je také jedním z nejtěžších skoků na světě. V kursu je ještě několik dalších obtížných překážek, které často rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu jednotlivých startujících. Takovými jsou Irská lavice, Popkovický skok, Francouzský skok, Hadí příkop, Velký vodní příkop, Zahrádky, Velký anglický skok a Havlův skok.

Slavnostní zahájení nedělního dostihového dne je v 11:00 hod.
 

Čtvrteční Kočárová jízda jako pozvánka na dostihy

Kočárová jízdaPozvánkou na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bude Spanilá jízda kočárů ulicemi Pardubic. Jejím cílem bude Pernštýnské náměstí, které je centrem dění Podzimních městských slavností. To vše ve čtvrtek 10. října 2019.

 Letošní ročník Kočárové jízdy svou pozornost zaměřuje na osobnosti, které v historii závodiště v Pardubicích a světoznámý dostih navštívily. V kočárech až na Pernštýnské náměstí tak například přijede členka britské královské rodiny princezna Anna, spisovatel detektivek z dostihového prostředí Dick Francis a jeho „dvorní překladatelka“ Jaroslava Moserová, československý prezident Ludvík Svoboda a další. Netradičně se představí i jediná vítězka Velké pardubické Lata Brandisová.

Kočárová jízdaSpanilá jízda kočárů začíná na Pardubickém závodišti. Odtud průvod vyjede krátce po 16:00 hod. a ulicemi Teplého, 17. listopadu a přes třídu Míru přijede až na Pernštýnské náměstí. Tam dorazí v 17:00 hod. Kočárovou jízdu bude doprovázet jízdní oddíl Městské policie Pardubice.
Velká pardubická 2022

9.10.
Velká pardubická 2022

Velká pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě. V roce 2022 nás čeká již 132. Velká pardubická steeplechase, na kterou se chystají jezdci z celého světa.

Další aktuality

28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika
5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky
28.7.
2022
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Pardubický kraj | Památky