Úvod > Aktuality > V sobotu opět vypukne Velká jarní cyklojízda 2018
V sobotu opět vypukne Velká jarní cyklojízda 2018
"> "> ">
Letní sporty

V sobotu opět vypukne Velká jarní cyklojízda 2018

  • Vydáno11. května 2018
Jen jediný den v roce se můžete projet Prahou po autoprázdných silnicích. Svátek všech cyklistů letos připadá na sobotu 12. května. Velká jarní cyklojízda podruhé vyrazí z více směrů najednou, které se setkají v centru dojedou do vnitrobloku Petrohradská kolektiv, kde proběhne afterparty. Tempo bude poklidné, vhodné i pro rodiny s dětmi.

Letos opět ze čtyř směrů

Praha cyklistéNejvětší akce svého druhu je každoročně nejen oslavou svobodného pohybu, ale i manifestem přání po dostupnějším a bezpečnějším bezmotorovém pohybu městem, vybídnutím k širší diskusi o cyklodopravě jako o efektivním a ohleduplném způsobu dopravy i podporou těm, kdo se za městskou cyklistiku perou na úřadech.

Letošní jarní cyklojízda bude mít opět hvězdicový charakter. Pojede se ze čtyř směrů a všichni se sjedou až před ateliérem Petrohradská kolektiv (Petrohradská 438/13, Praha). Ateliérový komplex zřízený v budově bývalé čokoládovny, určené k demolici. Nabízí prostor k tvorbě umělcům a profesionálním kreativcům a snaží se vytvořit tak inspirativní prostředí pro rozvoj kultury v srdci pražských Vršovic.
 

Doprovodný program

Praha na kolePro každoroční svátek všech cyklistů bylo letos ve snaze o lepší počasí zvoleno pozdější datum než obvykle – sobota 12. května. Startuje se opět ze čtyř směrů najednou (proto hvězdicová cyklojízda), které se budou postupně setkávat. Všechny čtyři skupiny se setkají na Václavském náměstí a odtud už dojedou jako jeden společný peloton přes Nuselský most do cíle ve vnitrobloku Petrohradská kolektiv.

Nakonec se společně projede centrem až do cíl. Tam na účastníky čeká afterparty s DJ´s, gril, cykloworkshop pro děti nebo servisování kol od Bajkazylu. A pozor, prvních 100 lidí na jihozápadní trase získá volný vstup na koncert vážné hudby. Cestou ke společnému setkání ramen cyklojízd bude na programu tanečnice, DJ a možná i harmonikář.
 

Společně za pozitivní změnu

Na cyklojízdách nejde jen o oslavu svobodného pohybu, ale i manifestaci přání po dostupnějším a bezpečnějším bezmotorovém pohybu městem, vybídnutí k širší diskusi o cyklodopravě jako efektivním a ohleduplném způsobu dopravy. Podpořte i vy svou účastí na Velké jarní cyklojízdě úsilí o změnu k lepšímu tam, kde žijete!
Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.

Nuselský most – most, kterým jezdí metro

Nuselský most – most, kterým jezdí metro

Železobetonový most spojující Nové Město s Nuslemi je dlouhý 485 metrů a široký 26,5 metru. Podpírají ho čtyři pilíře, které v průměru ční více než 40 metrů nad údolím. Výška tubusu pro metro činí 6,5 metru, přičemž tloušťka stěn dosahuje od 30 do 110 centimetrů. Po povrchu vede šestiproudá silnice.