Úvod > Aktuality > Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí čeká rekordně kuriózní den
Velikonocní trhy na Staromestském námestí ceká rekordne kuriózní den
"> Velikonocní trhy na Staromestském námestí ceká rekordne kuriózní den "> Závody obrích králíku již patrí tradicne k oslavám Velikonoc ve stredu metropole "> K videní bude nejmenší, jiriccí a nejvetší, pštrosí vejce
Zážitky

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí čeká rekordně kuriózní den

  • Vydáno13. dubna 2014
Obří kraslice a skákající králíci – i tak bude vypadat Den rekordů a kuriozit na Staroměstském náměstí. Návštěvníky velikonočních trhů zde pobaví v pondělí 14. dubna nejrůznější zajímavosti a kousky z Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Na děti čekají soutěže, dospělí mohou fandit pokusům o rekord a všichni se mohou naučit foukat obří bubliny.

Velikonoční trhy PrahaTříhodinové zábavné odpoledne začne v 15 hodin. Pelhřimovští například dovezou na Staroměstské náměstí největší soubor unikátních kraslic u nás. Chybět nebude obří kraslice z javorového dřeva zdobená vylévaným cínem, sbírka drátěných kraslic, metr vysoká drátovaná kraslice nebo kraslice zdobené zubařskou vrtačkou. K vidění bude také nejmenší, jiřiččí a největší, pštrosí vejce.

Návštěvníci se mohou naučit spolu s bublinářkou vyrábět velké i malé bubliny, bublinové řetězce nebo trik, jak fouknut menší bublinu do větší bubliny. Největší křesťanské svátky připomenou také maxipomlázky a ukázky staročeských velikonočních zvyků. V centru Prahy vystoupí rekordmani z České knihy rekordů. Na pódiu vystoupí ve footbag freestylu několikanásobný mistr světa Jan Weber. Diváci shlédnou také exhibici s jo-jo.

Závody obřích králíků již patří tradičně k oslavám Velikonoc ve středu metropole. Zajímavá exhibice cvičených králíků se bude konat před pódiem na zelené dráze. V dostihovém prostoru umístí pořadatelé barevné překážky, které budou králíci pod vedením svých chovatelů překonávat. Nebudou chybět disciplíny, jako jsou skok do výšky, do dálky nebo rychlostní závody.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.