Úvod > Aktuality > Velikonoční trh láká na zámek Sychrov už o tomto víkendu

Velikonoční trh láká na zámek Sychrov už o tomto víkendu

Vydáno 9. dubna 2019 Památky
Státní zámek Sychrov připravil na tento víkend oblíbené Velikonoční trhy. Odehrají se v areálu čestného dvora po oba dny od 9 do 16 hodin. Sychrovské velikonoční trhy jsou spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé.

Zámek SychrovJako každým rokem, i letos se čestný dvůr Státního zámku Sychrov stane místem konání tradičních Velikonočních trhů ve dnech 13. a 14. dubna 2019. Na devadesát prodejců zde bude prodávat české zboží, které se tematicky váže k nadcházejícím křesťanským svátkům.

Tradiční trhy jsou spojené nejen s ukázkami řemesel a prodejem tradičního zboží, ale i s bohatým programem folklorních souborů. V bohatém programu pro děti i dospělé se představí kapela Péro za kloboukem, divadlo Vojty Vrtka a Divadlo Pruhované panenky. Obvyklý sortiment jako je keramika, sklo, velikonoční aranžmá, kraslice různých technik, dřevěné hračky, koření, kožené výrobky, šperky doplní i občerstvení, které je neodmyslitelnou součástí velikonočních trhů.

Zámek je navíc velikonočně vyzdoben – do komnat jsou umístěny květiny, březové větvičky, kraslice a samozřejmě mazance a beránky. A kolik stojí vstupné? Pro dospělé 50 Kč, za dítě zaplatíte 30 Kč.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Dravci na zámku Sychrov

Dravci na zámku Sychrov

Sokolnické ukázky na zámku Sychrov v sezóně 2018 probíhají v měsících duben (8. a 22.), květen (13. a 20.), červen (10. a 24.) a září (9. a 23.). Během prázdninových měsíců (červenec a srpen) se ukázky konají každou neděli.

Rudolfova vyhlídka v zámeckém parku Sychrov

Rudolfova vyhlídka v zámeckém parku Sychrov

Rudolfova vyhlídka se nachází se v severní části zámeckého parku a otevírá se z ní nádherný pohled na okolní krajinu.

Zámecká oranžerie na Sychrově

Zámecká oranžerie na Sychrově

Jedna z nejvýznamnějších staveb zámeckého parku.

Skotské hry na Sychrově (1)

Skotské hry na Sychrově

Skoti ovládnou státní zámek Sychrov, kde se budou po celý den konat tradiční skotské hry, které, stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky, patří ke kulturnímu dědictví Skotska a které patří mezi jedny z největších skotských her v Evropě.

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Další aktuality