Úvod > Aktuality > Velikonoční trh láká na zámek Sychrov už o tomto víkendu

Velikonoční trh láká na zámek Sychrov už o tomto víkendu

Vydáno 9. dubna 2019 Památky
Státní zámek Sychrov připravil na tento víkend oblíbené Velikonoční trhy. Odehrají se v areálu čestného dvora po oba dny od 9 do 16 hodin. Sychrovské velikonoční trhy jsou spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé.

Zámek SychrovJako každým rokem, i letos se čestný dvůr Státního zámku Sychrov stane místem konání tradičních Velikonočních trhů ve dnech 13. a 14. dubna 2019. Na devadesát prodejců zde bude prodávat české zboží, které se tematicky váže k nadcházejícím křesťanským svátkům.

Tradiční trhy jsou spojené nejen s ukázkami řemesel a prodejem tradičního zboží, ale i s bohatým programem folklorních souborů. V bohatém programu pro děti i dospělé se představí kapela Péro za kloboukem, divadlo Vojty Vrtka a Divadlo Pruhované panenky. Obvyklý sortiment jako je keramika, sklo, velikonoční aranžmá, kraslice různých technik, dřevěné hračky, koření, kožené výrobky, šperky doplní i občerstvení, které je neodmyslitelnou součástí velikonočních trhů.

Zámek je navíc velikonočně vyzdoben – do komnat jsou umístěny květiny, březové větvičky, kraslice a samozřejmě mazance a beránky. A kolik stojí vstupné? Pro dospělé 50 Kč, za dítě zaplatíte 30 Kč.

Rudolfova vyhlídka v zámeckém parku Sychrov

Rudolfova vyhlídka v zámeckém parku Sychrov

Rudolfova vyhlídka se nachází se v severní části zámeckého parku a otevírá se z ní nádherný pohled na okolní krajinu.

Zámecká oranžerie na Sychrově

Zámecká oranžerie na Sychrově

Jedna z nejvýznamnějších staveb zámeckého parku.

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.