Úvod > Aktuality > Velikonoční jízda s párou vás zaveze do Hůrek u Nové Bystřice

Velikonoční jízda s párou vás zaveze do Hůrek u Nové Bystřice

Vydáno 18. dubna 2019 Zážitky
Velikonoce jsou za dveřmi a ani v letošním roce nesmí chybět již tradiční a velmi oblíbená Velikonoční jízda. Využijte příležitost a vezměte své děti během velikonočních svátků na báječnou jízdu historickým parním vlakem do Hůrek u Nové Bystřice. Parní vlak letos z Jindřichova Hradce vyjede už v sobotu 20. dubna 2019.

JHMDLetos vás na velikonoční jízdu zve historická souprava, tažena lokomotivou řady TU 47, která pojede malebnou krajinou České Kanady v sobotu 20. 4. 2019.

Z Jindřichova Hradce se za velikonočním dobrodružstvím vydá parní vlak přesně v 10:55 hodin. Cestu si můžete zkrátit vyplněním velikonočních kvízů nebo si třeba zajít na něco dobrého do bufetového vozu.

KraslicePo příjezdu do stanice Hůrky (u Nové Bystřice) bude na místě pro děti připravena tvořivá velikonoční dílna s pletením tradičních pomlázek, které se koledníkům na Velikonoční pondělí budou určitě hodit. Dále se děti mohou těšit na sbírání čokoládových vajíček na louce, či ohrádku s živými kůzlátky. Za vyplněné velikonoční kvízy pak budou při zpáteční cestě odměněni "vlakovými zajíčky", kteří dětem rozdají  balíčky plné dobrot. Nejen v bufetovém voze historické soupravy, ale také v Hůrkách bude pro velké i malé zajištěno občerstvení.

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této již tradiční parní jízdy doporučujeme zájemců, aby si místa rezervovali předem. Jízdenky i s místenkou je možné zakoupit na na adrese http://jizdenky.jhmd.cz.

Kaproun -  zastávka úzkokolejné železnice a socha Járy Cimrmana

Kaproun - zastávka úzkokolejné železnice a socha Járy Cimrmana

Kaproun je část obce Kunžak a je známý hlavně úzkolejnou železnicí a Járou Cimrmanem.

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Jindřichohradecké místní dráhy zřídily v železniční stanici Nová Bystřice Regionální muzeum úzkokolejné dráhy. Představuje se zde historie JHMD a drážní dopravy. Nechybí zde ani historické exponáty vážící se k úzkokolejné dopravě.

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z jindřichohradeckých pravidelných parních vlaků, které se vypravují na cestu během letní sezóny. Projeďte se po poslední úzkorozchodné železnici v Čechách.