Úvod > Aktuality > Velikonoční jarmark v chebském muzeu se blíží
Velikonoční jarmark v chebském muzeu se blíží
"> "> ">
Zážitky

Velikonoční jarmark v chebském muzeu se blíží

  • Vydáno5. dubna 2017
Na sobotu 8. dubna připravuje Muzeum Cheb ve svých prostorách již 18. Velikonoční jarmark. Na návštěvníky bude čekat více než čtyřicet zastávek věnovaných tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. K těm nejpřitažlivějším budou zcela určitě patřit ty, které dají nahlédnout přímo pod šikovné ruce tvůrců.
Velikonoce v muzeu ChebV sobotu 8. dubna  od 10 do 17 hodin bude na všechny v Muzeu Cheb čekat i bohatý doprovodný program. Bude se na co dívat, co si vyzkoušet, co se naučit, ale také co ochutnat. Nikdo se rozhodně nebude nudit. Můžete se těšit na řadu řemeslných ukázek, které si budete v mnoha případech moci také sami vyzkoušet: paličkování, různé výzdobné techniky pro velikonoční vajíčka, pletení pomlázek a košíků, tradiční předení na kolovratu.

Na Velikonočním jarmarku muzea nebudou chybět ani ukázky oblíbených technik, které pracují s papírem. Se svými velikonočními výrobky se svými výrobky se opět představí studenti Střední integrované školy v Chebu a v houslařské dílně bude své řemeslo předvádět budoucí mistr houslař. Muzeum Cheb pečeníSvojí šikovnost a nápaditost předvedou návštěvníci i při zdobení velikonočních vajíček. Muzeum chystá také ukázky z tradičního velikonočního jídelníčku, z nichž některé se budou přímo na místě i péct.

 
Národní přírodní rezervace Soos – český Yellowstone nedaleko Františkových Lázní

Národní přírodní rezervace Soos – český Yellowstone nedaleko Františkových Lázní

Nedaleko Františkových Lázní leží národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.

Pachelbelův dům – krajské muzeum Cheb

Pachelbelův dům – krajské muzeum Cheb

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.