Úvod > Aktuality > Velikonoce v Plzni budou plné dobrot i tradičních řemesel
Velikonoce v Plzni budou plné dobrot i tradičních řemesel
"> ">
Kultura

Velikonoce v Plzni budou plné dobrot i tradičních řemesel

  • Vydáno11. dubna 2019
Od 11. do 22. dubna nasají návštěvníci Plzně jarní atmosféru na Velikonočních trzích na náměstí Republiky. Ochutnají trdelník, velikonoční nádivku, medovinu nebo dobroty z širokého výběru sýrů a klobás. Náměstí obklopí malované kraslice a ručně pletené pomlázky plné pentlí. Trhy doplní tradiční řemesla a lidové tradice.
Plzeňské trhyV rámci plzeňských velikonočních trhů proběhne v úterý 16. dubna od 14 do 18 hodin nabité zábavné odpoledne věnované rodinám s dětmi. Plzeňská krajská rada dětí a mládeže z. s. připravila výrobu loutek či malování velkého velikonočního obrazu, děti si zatančí s Culinkou, představí se středisko volného času Radovánek a další. Celým odpolednem bude provázet moderátor Petr Batěk. Vstup na akci je zdarma, nicméně budete moci přispět do zapečetěné kasičky na projekt pomoci dětí dětem v Plzni.

velikonoční krasliceNa stejný den, tedy úterý 16. dubna od 16 do 18 hodin připravila Západočeská galerie v Plzni tvůrčí dílnu pro rodiny s dětmi s tematickými stanovišti. Probíhat bude v Masných krámech a je koncipována jako doprovodný program k výstavě Jdi na venkov! Výtvarné umění a lidová kultura v českých zemích 1800 – 1960, která v galerii potrvá do 12. května.

Vůbec poprvé se letos uskuteční velikonoční jarmark také na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Ten se bude konat v sobotu 13. dubna a jeho součástí bude i workshop s pletením pomlázek a výrobou tradičních jarních ozdob. V sobotu 20. dubna od 11 do 16 hodin se zde velikonočně naladíte na tradiční lidové veselici s hudebním doprovodem a řemesly.
 

Plzeňské výstavy pro celé rodiny

Stará cukrárnado 5. května je v Národopisném muzeu Plzeňska k vidění výstava Život je sladký: "Cukráři jedou, perníky vezou" pro všechny, kteří mají rádi sladké a mlsání. Výstava představuje historickou cestu cukrářství, perníkářství i zmrzlinářství. Návštěvníci uvidí privátní šlechtické kuchyně a měšťanské domácnosti, ale i tehdejší cukrářské dílny. Vystavené cukrářské výrobky a artefakty se přímo vztahují k cukrárnám a cukrářským závodům v Plzni. V muzeu je otevřeno každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin. 
 
Do 19. května můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit interaktivní výstavu Za barokem. Zážitková výstava vás zábavnou formou provede obdobím baroka v západních Čechách a Bavorsku. Díky moderním technologiím se stanete přímou součástí výstavy a odnesete si tak spoustu nevšedních zážitků.
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.