Úvod > Aktuality > Velikonoce prožijte pod hvězdnou oblohou
Velikonoce prožijte pod hvězdnou oblohou
"> "> ">
Zážitky

Velikonoce prožijte pod hvězdnou oblohou

  • Vydáno30. března 2015
Nevíte, kam s dětmi v době velikonočních prázdnin či přímo na Velikonoční pondělí? Vezměte je do Hvězdárny a planetária Hlavního města Prahy. Od 2. 4. do 6. 4. 2015 vás zde čeká pestrý program pro děti i dospělé.
hvězdárna a planetárium PrahaPořady pod umělou hvězdnou oblohou vás zavedou do vesmíru za každého počasí. Nejmenší děti (od 4 let) se mohou při vesmírném jarní příběh putování Aničky a Nebešťánka. Další  pořady jsou vhodné pro starší děti přibližně od 10 let a dospělé.

Prohlédnout si můžete také atraktivní astronomickou výstavu s řadou interaktivních exponátů, která je přístupna v otevírací době Planetária. 4D simulátory vám umožní unikátní projížďku po Marsu a po Měsíci.


Víte, že Pražské planetárium s průměrem promítací kopule 23 metrů patří k největším planetáriím na světě? Pouze několik planetárii v Asii a USA má kopuli o průměru 26 metrů. Největší planetárium světa v japonské Nagoji má průměr promítací kopule 35 metrů.
Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!