Úvod > Aktuality > Velikonoce na žďárském zámku patří celé rodině

Velikonoce na žďárském zámku patří celé rodině

Vydáno 11. dubna 2019 Památky
Jsou pro vás Velikonoce především největší duchovní svátky v roce nebo spíš příležitost vyrazit během prodlouženého víkendu na výlet? Ať už je to jakkoliv, na zámku ve Žďáře na Sázavou si o Velikonocích přijdou na své úplně všichni. Svátky jara zde budou plné veselých her, jarních dobrot nebo velikonočního tvoření. Velikonoční program začíná už 13. 4. a pokračuje až do Velikonočního pondělí 22. dubna 2019.

Velikonoční prohlídky zámku Žďár

Zámek ŽďárRozhodně si nenechejte ujít velikonoční prohlídky zámku, které proběhnou 13., 14., 20. a 21. dubna. Na zámku se můžete nechat inspirovat velikonoční výzdobou a nebudou chybět ani informace o velikonočních tradicích.

Během prohlídky se podíváte se třeba do prelatury s rozsáhlou nástropní malbou z 18. století nebo na výstavu Umění baroka, kde vás doslova dostanou nejenom exponáty Národní galerie nevyčíslitelné hodnoty, ale také uklidňující atmosféra.
 

Veselé Velikonoce patří dětem

motání jidášů žďárV letošním roce se děti na zámku již potřetí setkají se zapomnětlivým beránkem Rozinkou. Ten je hlavní postavou oblíbené rodinné hry, která vás od 18. do 22. dubna provede celým zámeckým areálem. Tentokrát se beránek popleta vydává hledat místa, kde se na Velký pátek otevírá země s poklady. Letos můžete vyzkoušet také mobilní verzi této hry plné zábavných úkolů.

Vyvrcholení zámeckých Velikonoc připadá na sobotu 20. dubna. Na terase pod Zelenou horou si budete moci vyzkoušet zdobení kraslic nebo perníčků. Pro návštěvníky je kromě tradičních velikonočních aktivit připraveno třeba také otloukání píšťalek, pouštění lodiček, jarní fotokoutek nebo výroba ptačích budek. Věříme, že se vydaří počasí a všichni si užijí pohodu na lehátkách a jarní atmosféru pod Zelenou horou. Na zámecké terase doplní velikonoční pohodu i jarní dobroty, které budou připravovány přímo tam.

kraslice žďárNa Velikonoční pondělí 22. 4. bude na zámku řádit velikonoční zajíček, který zde každým rokem schovává vajíčka. Při hledání se pobaví celá rodina. Hledání vajíček nebo hru Zapomnětlivý beránek můžete pojmout také jako rodinnou procházku, zvládnete ji i s kočárkem nebo s pejskem.
Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?