Úvod > Aktuality > Zámek Zákupy nabídne mimořádné prohlídky s kastelánem
Zámek Zákupy nabídne mimořádné prohlídky s kastelánem
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Zámek Zákupy nabídne mimořádné prohlídky s kastelánem

  • Vydáno2. srpna 2022
Zámek Zákupy, obklopený anglickým parkem a terasovitou barokní zahradou, nabízí 7. a 28. srpna 2022 mimořádné prohlídky, které vás zavedou na všechny tři prohlídkové trasy zámkem. Krásnými interiéry zámku vás navíc provede samotný kastelán, Mgr. Vladimír Tregl. Na tyto mimořádné prohlídky je třeba se předem rezervovat.

ZákupyMimořádné prohlídky zámku Zákupy s kastelánem zavedou zájemce na exkurzi všech tří prohlídkových tras: "Zámek za Ferdinanda Dobrotivého", "Zámek za Františka Josefa I." a "Interiéry prvního patra plus zámecká kuchyně". Výklad bude od nejzasvěcenějšího ze zasvěcených, pana Vladimíra Tregla, zákupského kastelána. Prohlídka je pro pohodlí návštěvníků realizována ve skupině o maximálním počtu 8 až 10 osob. Všichni návštěvníci VIP prohlídky s kastelánem zdarma obdrží jako dárek hodnotnou publikaci o českých a moravských hradech a zámcích. Na prohlídku je třeba rezervace na telefonu 602 698 367. Jde ovšem o prohlídku pro opravdové zájemce, exkurze potrvá 180 minut s jednou 15 minutovou přestávkou. Prohlídka se v srpnu koná dvakrát, a to v neděli 7. 8., a v neděli 21. 8. 2022 od 15:15 do 18:00 hodin. Vstupné je za 690 Kč.

Jestliže vás prohlídka zámku láká, ale ta kastelánská vám přijde dlouhá, anebo se na ní nedostanete, nemusíte zoufat. Zákupský zámek nabízí v letních měsících dva prohlídkové okruhy se zaměřením na historii objektu: Zámek za Františka Josefa I. a Zámek za Ferdinanda Dobrotivého.
 

Do zámku s dětmi za princeznou

zámek ZákupyUrčitě sem zamiřte s dětmi – až do konce srpna zde dětské návštěvníky provází princezna. Princezna provází děti všemi interiéry prohlídkové trasy "Zámek za Ferdinanda Dobrotivého", oproti klasické prohlídce je však prohlídka s princeznou cca o dvacet minut kratší a výklad není určen pro dospělého návštěvníka, neboť je zjednodušen tak, aby mu rozuměly malé děti. Po prohlídce je možné se s princeznou na nádvoří vyfotografovat. Na prohlídku s princeznou doporučujeme zakoupit si předem vstupenku online.

Návštěvníky si dovolíme upozornit také na probíhající restaurátorské práce na okruhu Zámek za Ferdinanda Dobrotivého. Současné prohlídky jsou uzpůsobené probíhajícím zásahům na stropních malbách. Zároveň jde v Zákupech do finále projekt Obnova barokního krovu, stropů a střechy – v rámci tohoto projektu došlo mimo jiné k elektrifikaci prohlídkové trasy Zámek za Františka Josefa I. Osvětlení je tak nyní ve 14 místnostech. Na Zákupech probíhá také obnova jižního a východního křídla hospodářského dvora, s ukončením těchto prací se počítá v roce 2023.

Prázdninová prohlídka zákupského zámku s princeznou

2.7.
28.8.
Prázdninová prohlídka zákupského zámku s princeznou

Prohlídka vybraných interiérů zámku vyhrazená pro děti do 10 let v doprovodu dospělých, pouze v 10:15, 11:30, 13:15 a 14:45 hodin.

Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy v severních Čechách nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.