Úvod > Aktuality > Karel IV. oslaví o víkendu narozeniny na hradě Velhartice ve velkém stylu
Karel IV. oslaví o víkendu narozeniny na hradě Velhartice ve velkém stylu
"> "> ">
Památky

Karel IV. oslaví o víkendu narozeniny na hradě Velhartice ve velkém stylu

  • Vydáno9. května 2019
Máte o víkendu v plánu výpravu na hrad nebo zámek? Na hradě Velhartice o víkendu 11. a 12. května probíhá velkolepá akce. Hrad ožije velkými narozeninovými oslavami Karla IV. Připravený bude bohatý program v podání hned několika historických souborů. Chybět nebudou ani rytíři, kejklíři a samozřejmě dobová hudba.
Karel IV.Hrad Velhartice zve všechny odvážlivce do roku 1336. Tentokrát se podíváte do časů mládí Otce vlasti. Karel IV. je moravským markrabětem a slaví na Velharticích 20. narozeniny. Nemůže chybět jeho manželka Blanka z Valois. A samozřejmě také Bušek mladší z Velhartic, věrný Karlův přítel, služebník a kumpán mladických výbojů!

Pánem hradu je ovšem stále ještě Bušek starší z Velhartic a ten pozval také českého krále Jana Lucemburského. Král Jan, největší z rytířů, přiváží do Čech svou novou manželku, Beatrix Bourbonskou, která bude korunována na českou královnu!

Hrad VelharticeDůvodů k oslavě je tedy řada! Staňte se hosty na Velharticích a užijte si zábavy, které jsou přichystány pro urozené panstvo. Buďte svědky jednání, která povedou Lucemburkové mezi sebou i se svými spojenci. Přijede moravský velmož Čeněk z Lipé. A až z dalekých Prus na severozápadě Polska dorazí sám velmistr řádu německých rytířů! Uvidíte válečníky na koních, krásné tanečnice, statečné šermíře a potěší vás i dobová hudba. Program na hradě bude probíhat od 10:00 do 17:00 hodin.

Vstupné je 150 korun pro dospělé, děti od 6 do 15 let a ZTP zaplatí 90 Kč a rodinné vstupné vyjde na 400 Kč.
Hrad Velhartice – nově i s hradním pivovarem

Hrad Velhartice – nově i s hradním pivovarem

K ojedinělým dílům české hradní architektury patří hrad Velhartice. Jeho dominanty tvoří zříceniny starého gotického paláce Rajského domu s protější věží Putnou. Obě části jsou propojeny mohutným kamenným mostem se čtyřmi lomenými oblouky. Od roku 2012 je otevřený také hradní pivovar.

Naučná stezka k chatě Jana Wericha u Velhartic

Naučná stezka k chatě Jana Wericha u Velhartic

Příjemná a nenáročná procházka začíná na romantickém velhartickém hradě a končící u chaty velikána české kulturní scény, Jana Wericha. Z městečka stezka uhýbá směrem k přírodní rezervaci Borek, kolem říčky Ostružné a končí u Werichovy chaty, která stojí jen kousek od silnice. Je dlouhá 4,5 km.