Úvod > Aktuality > Večerní tematické prohlídky historického centra Plzně se vrací
Večerní tematické prohlídky historického centra Plzně se vrací
">
Zážitky

Večerní tematické prohlídky historického centra Plzně se vrací

  • Vydáno1. června 2017
Po loňské úspěšné premiérové sezoně se do turistické a kulturní nabídky Plzně vrací večerní tematické prohlídky. Zájemci mohou vybírat ze třech okruhů. První, určený především dětem, je provede plzeňskými bájemi a pověstmi, druhý se zaměří na to, jakým způsobem se Plzeň v průběhu staletí měnila a třetí je seznámí s plzeňskými osobnostmi. Prohlídky se konají každou sobotu od začátku června až do konce září. První prohlídka na téma Báje a pověsti plzeňské se uskuteční už toto sobotu od 19 hodin.
Tematické prohlídkyVečerní tematické prohlídky se budou konat každou sobotu od června až do září. Historickým centrem Plzně účastníky provedou středověký mudrc, archivářka z doby normalizace či dámy z vyšší společnosti z přelomu 19. a 20. století. Každá z osobností však svůj výklad pojme po svém. I místní se tak o svém městě dozvědí řadu nových věcí.

Středověký mudrc ukáže Plzeň bájí a pověstí. Dozvíte se, komu se podobá Plzeňská madona, proč se z plzeňské věže vyvolávalo jen na tři strany nebo kde jsou po Plzni ukryté vzácné poklady a kdo je do dnešních dnů hlídá. Tento prohlídkový okruh je uzpůsoben především dětem, pro které je během prohlídky připraven i malý kvíz.

Plzeňskými osobnostmi vás v dobových kostýmech seznámí hned dvě průvodkyně. Obě znají z doslechu celou řadu velice zajímavých příběhů, dalo by se říct někdy až drbů. Nicméně jak se říká -  na každém šprochu pravdy trochu.

Plzeň prohlídkyPlzeň v proměnách staletí vám nepředstaví nikdo jiný než archivářka Věra Nová. Dozvíte se od ní spoustu zajímavostí, jako například to, kde se v Plzni nacházely stáje pro slony, proč si plzeňští sami postavili kasárna nebo kdo to byli roháči. K ruce bude mít řadu starých fotografií a výstřižků z dobového tisku, díky kterým poznáte Plzeň takovou, jaká kdysi bývala, ale dnes už není.

Tematický okruh Báje a pověsti plzeňské trvá kolem 75 minut, zbývající dva okruhy maximálně 120 minut. Plnocenné vstupné stojí 100 korun, zlevněné vstupné pro děti, seniory a ZTP 50 korun. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 anebo prostřednictvím Plzeňské vstupenky. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme vstupenky rezervovat předem. Sraz účastníků prohlídky je vždy před Turistickým informačním centrem.
 

Termíny večerních tematických prohlídek:

Báje a pověsti plzeňské (aneb co se tenkrát povídalo): 3. června, 24. června, 15. července,5. srpna, 26. srpna, 16. září – začátek prohlídek je v 19 hodin (vhodné od 6 let)

Plzeňské osobnosti (aneb koho jsem tu potkala): 17. června, 8. července, 29. července, 19. srpna, 9. září, 30. září – začátek prohlídek je ve 20 hodin (vhodné od 12 let)

Plzeň v proměnách staletí (aneb kde se nacházely stáje pro slony, kdo to byli roháči a proč si plzeňští postavili kasárna): 10. června, 1. července, 22. července 12. srpna, 2. září, 23. září  – začátek prohlídek je ve 20 hodin (vhodné od 12 let)