Úvod > Aktuality > Večer pro klášter Chotěšov nabídne expozici legionářů, hudební vystoupení i noční prohlídky
Večer pro klášter Chotěšov nabídne expozici legionářů, hudební vystoupení i noční prohlídky
"> ">
Památky

Večer pro klášter Chotěšov nabídne expozici legionářů, hudební vystoupení i noční prohlídky

  • Vydáno31. července 2019
Další ročník tradiční benefiční akce Večer pro klášter Chotěšov proběhne v sobotu 3. srpna 2019. Program bude velice rozmanitý. Od celodenní expozice věnované československým legiím, přes odborné přednášky, divadlo až k vystoupení mnoha hudebních skupin. Doprovodný program tvoří prohlídky konventu kláštera, barokních a gotických sklepů, loutkové divadlo a mnoho dalších bodů programu, které vám pobyt v klášteře zpříjemní.
Pilsen Queen Tribute BandÚčastí na akci Večer pro klášter Chotěšov podpoříte klášter Chotěšov, ohroženou památku, která byla zařazena mezi 100 nejohroženějších památek světa, a užijete si krásné odpoledne plné ukázek historického šermu, koncertů, přednášek nebo oživených prohlídek. Letošní program je opravdu bohatý, nenechte si ho ujít!

Celodenní expozice bude věnovaná československým legiím z doby 1. světové války. Na hlavním podium vystoupí kapely Pilsen Queen Tribute Band, Tabasker (klezmer a gypsy), Touch of Gospel nebo AdolphoGang. Během dne potkáte určitě také kejklíře Lukáše, který vám předvede ukázku žonglování s míčky, kužely, kruhy, ale i hrátky s diabolem, flowerstickem či balančním talířem. To vše okořeněné drobnými vtípky, chozením po rukou či žonglování s pochodněmi či ostrými noži. V podání loutkového divadla Třemošná uvidíte představení ,,Adámek mezi broučky".
 

Prohlídky kláštera Chotěšov 2019

Letos máte také možnost zavítat na pravidelné či speciální prohlídky kláštera. V rámci programu Večera pro klášter Chotěšov budou probíhat večerní prohlídky od 18:00, poslední prohlídka pak vyjde ve 23:00. Kapacita prohlídek je 25 osob, rezervace vstupenek bude zajištěna v infostánku.

Mimoto můžete na prohlídky přijít každou neděli, až do 29. září 2019, vždy ve 14:00 a v 16:00 hodin. V neděli 4. 8. se z technických důvodů však prohlídky nekonají. Plné vstupné je za 60 Kč, zlevněné (dětské, senior) vstupné za 30 Kč.

V sobotu 17. 8. 2019 od 15:00 hodin se bude konat speciální prohlídka "klášter Chotěšov ve filmu". Bude se jednat o 75 prohlídku věnovanou stručné historii kláštera a krátkým ukázkám z filmů, kde se v daném místě natáčelo. Kapacita je omezená na 20 osob na prohlídku. Rezervacei prověďte min. 4 dny předem na emailu: toma77@seznam.cz (max. dvě místa na jednu rezervaci).
Klášter Chotěšov – jedna z dominant Plzeňského kraje

Klášter Chotěšov – jedna z dominant Plzeňského kraje

Klášter premonstrátek ze 13. století, který se majestátně tyčí nad řekou Radbuzou, patří k nejstarším památkám na Plzeňsku. V sezóně se v něm konají prohlídky, výstavy a nejrůznější kulturní akce. Stálá expozice: historie kláštera a obce, kapitulní síň, kostel, freska, výstavy a hasičské muzeum.