Úvod > Aktuality > Ve zlínské zoo v zimě ušetříte
Ve zlínské zoo v zimě ušetříte
"> "> "> "> "> "> ">

Ve zlínské zoo v zimě ušetříte

Vydáno 7. listopadu 2019 Příroda
Vydejte se na výlet do zlínské zoologické zahrady! Zoo nabízí aktuálně zvýhodněné "zimní" vstupné, pro dospělé činí 80 Kč, pro studenty a seniory 60 Kč, pro děti 3-15 let 40 Kč. Od 1. listopadu se změnila také otevírací doba zoo. Až do konce února 2019 zoo bude otevřena od 8:30 do 16:00 hod.
Zoo ZlínPro návštěvu zoo je během zímních měsíců k dispozici pouze hlavní vstup, sezónní bude otevřen jen mimořádně (Adventní dílny, Vánoce, jarní prázdniny). Nižší vstupné bude platit až do 3. bžezna 2020.
 
Zoologická zahrada Zlín by tak ráda inspirovala turisty k návštěvě i mimo hlavní sezónu, protože i v zimním období je zlínská zoo krásná, plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Také některá zvířata si zimu doslova užívají - například do venkovních výběhů běžně vycházejí sloni, nosorožci, zebry, tygři, velbloudi, klokani, pštrosi a v případě, že sněhová pokrývka není moc hluboká, také žirafy.

Zima nevadí ani plameňákům, tučňákům nebo velkým papouškům ara. Zimními radovánkami nepohrdají ani tygři ussurijští či medvědi ušatí. Lachtani si každé ráno vynucují koupel v ledové vodě hlasitým řevem.
 

Navštivte určitě Yucatan a rejnoky

Zoo Zlín lachtaniKomu by byla při prohlídce zima, může se zahřát při návštěvě tropické haly Yucatan, kde panuje příjemné klima tropických pralesů. Krásná je také unikátní Zátoka rejnoků, kde lze obdivovat dvacet mořských rejnoků druhu siba ománská. Jednoznačně nejsilnějším zážitkem je možnost přímého kontaktu s rejnoky. Děti a dospělí tak mohou rejnoky nejen pozorovat v rozlehlém bazénu, sledovat ladnost jejich pohybů pod vodou na velkoplošné projekci, ale také se jich dotýkat a hladit. Siby ománské patří mezi klidné druhy rejnoků, na kontakt s lidmi reagují velmi pozitivně.

Kromě rejnoků se v samostatné expozici představují největší suchozemští korýši na světě - krabi palmoví. Rozpětí jejich klepet dosahuje až jednoho metru a chová je jen několik zoologických zahrad v Evropě. Expozici zlínská zoo připravovala čtyři roky, Svým pojetím je naprosto ojedinělá a nemá ve střední Evropě obdoby.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce, včetně všech státních svátků.
Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 18. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Další aktuality

29.3.
2020
V Beskydech žije smečka vlků, navrací se i rys

V Beskydech žije smečka vlků, navrací se i rys

Východní Morava | Příroda
13.3.
2020
Zoo Zlín zůstává otevřena!

Zoo Zlín zůstává otevřena!

Východní Morava | Příroda
2.3.
2020
Užijte si jarní prázdniny v Zoo Zlín

Užijte si jarní prázdniny v Zoo Zlín

Východní Morava | Příroda