!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ve zlínské zoo v zimě ušetříte
Ve zlínské zoo v zimě ušetříte
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Ve zlínské zoo v zimě ušetříte

Vydejte se na výlet do zlínské zoologické zahrady! Zoo nabízí aktuálně zvýhodněné "zimní" vstupné, pro dospělé činí 100 Kč, pro studenty a seniory 80 Kč, pro děti 3-15 let 60 Kč. Od 1. listopadu se změnila také otevírací doba zoo. Až do konce února 2022 zoo bude otevřena od 8:30 do 16:00 hod.
Pro návštěvu zoo je během zímních měsíců k dispozici pouze hlavní vstup, sezónní bude otevřen jen mimořádně (Adventní dílny, Vánoce, jarní prázdniny). Nižší vstupné bude platit až do 28. února 2022.
 
Zoologická zahrada Zlín by tak ráda inspirovala turisty k návštěvě i mimo hlavní sezónu, protože i v zimním období je zlínská zoo krásná, plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Také některá zvířata si zimu doslova užívají – například do venkovních výběhů běžně vycházejí sloni, nosorožci, zebry, tygři, velbloudi, klokani, pštrosi a v případě, že sněhová pokrývka není moc hluboká, také žirafy.

Zima nevadí ani plameňákům, tučňákům nebo velkým papouškům ara. Zimními radovánkami nepohrdají ani tygři ussurijští či medvědi ušatí. Lachtani si každé ráno vynucují koupel v ledové vodě hlasitým řevem.
 

Navštivte určitě Yucatan a rejnoky

Komu by byla při prohlídce zima, může se zahřát při návštěvě tropické haly Yucatan, kde panuje příjemné klima tropických pralesů. Krásná je také unikátní Zátoka rejnoků, kde lze obdivovat dvacet mořských rejnoků druhu siba ománská. Jednoznačně nejsilnějším zážitkem je možnost přímého kontaktu s rejnoky. Děti a dospělí tak mohou rejnoky nejen pozorovat v rozlehlém bazénu, sledovat ladnost jejich pohybů pod vodou na velkoplošné projekci, ale také se jich dotýkat a hladit. Siby ománské patří mezi klidné druhy rejnoků, na kontakt s lidmi reagují velmi pozitivně.

zoo zlín rejnociKromě rejnoků se v samostatné expozici představují největší suchozemští korýši na světě – krabi palmoví. Rozpětí jejich klepet dosahuje až jednoho metru a chová je jen několik zoologických zahrad v Evropě. Expozici zlínská zoo připravovala čtyři roky, Svým pojetím je naprosto ojedinělá a nemá ve střední Evropě obdoby.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce, včetně všech státních svátků.
Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Další aktuality

4.12.
2021
Znáte mechanický betlém v Horní Lidči?

Znáte mechanický betlém v Horní Lidči?

Východní Morava | Kultura
27.11.
2021
Ski areál Razula začal zasněžovat

Ski areál Razula začal zasněžovat

Východní Morava | Zimní sporty
23.11.
2021
Vystoupejte na nejvyšší vrchol Bílých Karpat

Vystoupejte na nejvyšší vrchol Bílých Karpat

Východní Morava | Příroda