Úvod > Aktuality > Ve zlínské zoo se narodilo žirafí mládě a platí nižší vstupné
Ve zlínské zoo se narodilo žirafí mládě a platí nižší vstupné
">
Příroda

Ve zlínské zoo se narodilo žirafí mládě a platí nižší vstupné

"V Zoo Zlín se minulý pátek narodilo mládě žirafy Rothschildovy. Mladý žirafí sameček přišel na svět ve venkovním výběhu, přímo před zraky přítomných návštěvníků a pracovníků zahrady. Od 1. listopadu opět zoo nabízí návštěvníkům nižší vstupné. Mimosezónní vstupné bude platit až do 28. února 2013. Také v zimním období je zlínská zoo krásná, plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Do venkovních výběhů stále vycházejí sloni, žirafy, nosorožci, zebry, tygři, velbloudi, klokani, pštrosi a celá řada dalších zvířat. Zavítat můžete také na krmení lachtanů a tučňáků. "
Většinou samice žiraf rodí ve večerních či ranních hodinách, tentokrát ale porod nastal dopoledne a událost tak mohli sledovat návštěvníci zahrady. Pro matku Kamilu to byl už sedmý porod, v historii zahrady pak o v pořadí 12. porod žirafího mláděte. Otcem všech mláďat je Bataro, jediný chovný samec v Zoo Zlín.
 
Zlínská zoo je jedinečným místem, kde mohou návštěvníci vidět zvířata všech kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Zoo Zlín chová žirafy Rothschildovy od září 1998. Zvířata tu žijí ve zdařilé napodobenině jejich původního prostředí. Ptáci žijí v ptačích voliérách, které připomínají jejich domovinu, savci jsou vystavováni v přírodních expozicích.

K vidění jsou tu sloni, žirafy, nosorožci, zebry, asijští tygři, ušatí medvěti a giboni, australští klokani, běžci emu, ale i jihoameričtí papoušci, mravenečníci nebo lamy. V nové tropické hale Yucatan mezi faunou a flórou uvidíte vzpomínku na civilizaci Mayů, někdejších obyvatelů Yucatánského poloostrova. Říká se, že ZOO Zlín patří k nejkrásnějším místům celé Moravy.

Krásu místa dotváří nádherný historický zámecký park starý více než 200 let. Návštěvníky upoutá svým anglickým slohem a 1150 druhy vzácných dřevin a okrasných bylin. Park patří k k dendrologicky nejcennějším zámeckým parkům celé Moravy. Parku se spoustou květin, jezírek, vodotrysků a vodopádů dominuje zámek Lešná, který je proslulý dřevořezbářskou výzdobou interiérů a rozsáhlými sbírkami porcelánu a stříbra.

Zlínské ZOO a park lze navštívit ve všech ročních obdobích. Některá zvířata jsou aktivnější v zimě. Jsou i zvířata, která se na zimu perfektně adaptovala, a tak lze vidět zvířata z teplých krajin ve venkovních prostorách i v zimě.

Od 1. listopadu platí nižší vstupné do zoo. Mimosezónní vstupné bude platit až do 28. února 2013. tak za vstup do zoo zaplatí 80 Kč, senioři a studenti 60 Kč. Nejvýraznější snížení ve výši 50 % zoo poskyne nejmenším návštěvníkům, vstupenka pro děti od 3 do 15 let nyní stojí 40 Kč.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků, v zimním období (1.11.2012-28.2.2013) od 8.30 do 16.00 hod. Přístupny jsou všechny velké pavilony a tropická hala Yucatan.  Pobyt zpříjemní restaurace Limpopo a Neapolitáno s nabídkou občerstvení a teplých jídel.

 

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Lanáček v Zoo  Zlín – dětské lanové centrum

Lanáček v Zoo Zlín – dětské lanové centrum

V areálu ZOO Zlín je připraveno dětské lanové centrum pro děti od 3 do 11 let. Zpříjemněte si návštěvu a nechte děti vyřádit v areálu Lanáčku.

Další aktuality