Úvod > Aktuality > Ve zlínské zoo mají novou expozici Etiopie II
Ve zlínské zoo mají novou expozici Etiopie II
"> ">
Příroda

Ve zlínské zoo mají novou expozici Etiopie II

  • Vydáno29. září 2012
Ve zlínské zoologické zahradě můžete nově navštívit expozici Etiopie II, která navazuje na stejnojmennou první část. K vidění jsou v ní surikaty, hyeny skvrnité, antilopy kudu nebo zakrslá forma afrického skotu zebu, nechybí ani ptáci. Expozici doplnila domorodá etiopská vesnice, ve které je také osm originálních chýší, které pro zoo vyrobili přímo domorodci z kmene Konso.

Ve vesnici je řada etnografických předmětů z kmene Konso, které přibližují každodenní život domorodých obyvatel, například mísy, kameny na drcení obilí, rohy na shromažďování oleje, bubny, dětské hračky nebo zábavné hry, které hrají muži.

Etiopská expozice, která je největším projektem zoo Zlín v posledních třech letech, se nachází ve východní části areálu mezi pavilonem slonů a pavilonem afrických kopytníků. Přírodní členitost této části zahrady umožnila věrně napodobit etiopské ekosystémy, povodí řeky Omo, náhorní plošiny hor nebo lesnaté buše.

Výstavba první části Etiopie byla dokončena v srpnu 2010, tehdy se otevřely expozice pro paviány dželada, ovce somálské nebo africká ptačí voliéra.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Lanáček v Zoo  Zlín – dětské lanové centrum

Lanáček v Zoo Zlín – dětské lanové centrum

V areálu ZOO Zlín je připraveno dětské lanové centrum pro děti od 3 do 11 let. Zpříjemněte si návštěvu a nechte děti vyřádit v areálu Lanáčku.