Úvod > Aktuality > Ve Zlíně se potkáte s indiánskými kulturami
Uvidíte typické predmety Indiánu
"> Uvidíte typické predmety Indiánu "> Kultura Indiánu "> Všichni jsme príbuzní
Kultura

Ve Zlíně se potkáte s indiánskými kulturami

  • Vydáno28. ledna 2014
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (14|15 Baťův institut) zve na výstavu Všichni jsme příbuzní, která se inspirovala indiánskými kulturami Severní Ameriky. Výstavu můžete navštívit do 30. dubna.
Všichni jsme příbuzní – výstava inspirovaná indiánskými kulturami Severní AmerikyProstřednictvím výstavy se setkáte s kulturami severoamerických indiánů. Představí se vám Čecši, Moraváci a Slováci, kteří se jimi nechali inspirovat. Výstavu pořádá Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (14|15 Baťův institut). Výstavní předměty zapůjčila komunita lidí, která se ve svém volném čase zajímá o indiánskou kulturu. Většina z nich tento životní styl trvale vyznává a přímo i praktikuje.

Prostřednictvím ukázek oděvů a vybavení napodobujících život severoamerických indiánů před více než sto lety, fotografií z táboření v přírodě, představení tanečních slavností powwow, příběhů a myšlenek původních obyvatel Severní Ameriky se návštěvníci výstavy dozvědí, proč a čím okouzlují „moderního člověka.“ Seznámíte se také se současnými indiány a s pohledem na střet domorodých obyvatel s „bílou civilizací“.

K výstavě Všichni jsme příbuzní je připravený bohatý doprovodný program. 13. února povídání i setkání s indiány, 21. února večer s indiánskou hudbou, 8. března den věnovaný prarodičům a jejich vnoučatům, 13. března se dozvíte o harmonii lidské bytosti. Na 4. 2., 4. 3., 1. 4. jsou vždy v 17 hodin připraveny komentované prohlídky.
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum ve stálé zlínské expozici "Princip Baťa: dnes fantazie, zítra skutečnost" představuje tři velká témata svázaná se zLínem, a zároveň se světovým přesahem: firmu Baťa, zlínský film a cestovatele Hnazelku a Zikmunda.