Úvod > Aktuality > Ve východních Krkonoších si zalyžujete na jeden skipas v pěti areálech
Ve východních Krkonoších si zalyžujete na jeden skipas v peti areálech
"> Ve východních Krkonoších si zalyžujete na jeden skipas v peti areálech "> Všechny ski resorty propojuje skiTour - lyžarská trasa "> SkiTour je službou pro lyžare SkiResortu a funguje zcela bezplatne
Zimní sporty

Ve východních Krkonoších si zalyžujete na jeden skipas v pěti areálech

  • Vydáno25. ledna 2014
Jediným místem v Česku, kde si zalyžujete v pěti areálech na jednu permanentku jsou východní Krkonoše. Užít si tak skvělou zábavu na svahu mohou milovníci sjezdového lyžování ve SkiResortu Černá hora – Pec, který nabízí celkem 37 kilometrů sjezdovek!
Na snowboarduSkiResort Černá hora – Pec pod Sněžkou propojuje celkem pět samostatných areálů. Na jeden skipas si tak zalyžujete v Černém Dole, který nabízí 6,5 km širokých sjezdovek a moderně vybavený dětský park. V menším středisku ve Svobodě nad Úpou najdete sice jen 3 modré sjezdovky, každou o délce 350 metrů, zato se zde nabízí stálá slalomová trať s časomírou, na které si můžete s vašimi přáteli skvěle zazávodit.

Neopakovatelný výhled na panorama Krkonoš si užijete z lanovky na Černou horu v Janských Lázních. Sjezdovky v této oblasti nabízejí 15 km tratí navíc s délkou až 3 km, čímž se řadí mezi nejdelší sjezdovky v Čechách. Pec pod Sněžkou je areálem se sjezdovkami o celkové délce 12 km rozesetými po celém údolí. Nachází se zde moderní čtyřsedačková lanovka, 10 vleků, nejdelší osvětlený svah na noční lyžování a divoký freestyle park. Posledním střediskem ve SkiResortu je Velká Úpa, kde najdou vyžití především rodiny s dětmi. Lyžuje se prakticky na jediném svahu a délka sjezdovek je 2,5 km.

Krkonoše v ziměZajímá-li vás, jak jsou areály vzdálené několik kilometrů propojeny, pak vám prozradíme, že všechny ski resorty propojuje skiTour – lyžařská trasa, která spojuje Černou horu s Pecí pod Sněžkou. Většina této asi pět kilometrů dlouhé cesty se dá zvládnout na lyžích, na dvou místech se však musíte přepravit úseky s mírným stoupáním. Tam však fungují zdarma nové sněžné rolby – jedna jezdí na rovince Černé hory a další vás přepraví mezi Kolínskou a Pražskou boudou v Peci. Zde navíc vznikl 85 metrů dlouhý pojezdový pás mezi jednotlivými vleky. Propojení s ostatními místy zajišťují samozřejmě také skibusy. SkiTour je službou pro lyžaře SkiResortu a funguje zcela bezplatně.

Ve všech ski centrech se aktuálně lyžuje, na Černé hoře je 30 cm sněhu, Pec pod Sněžkou hlásí 25 cm, stejné podmínky má i Velká Úpa a Svoboda nad Úpou, o trochu lépe je na tom Černý Důl se 30 cm sněhu. Také běžkařům mají východní Krkonoše co nabídnout – nachází se zde až 90 kilometrů pravidelně upravovaných tras, které milovníky bílé stopy provedou krásnou přírodou Krkonošského národního parku s neopakovatelnými výhledy na Sněžku.
Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou patří do SkiResortu Černá Hora – Pec, jenž tvoří 6 areálů včetně Janských Lázních, Pece pod Sněžkou, Černého Dolu a právě Svobody nad Úpou. Rodinný areál Duncan ve Svobodě nad Úpou je nejmenším z nich.

Skiareál Velká Úpa

Skiareál Velká Úpa

Menší areál se sjezdovkou s velkým převýšením. Ve Velké Úpě je lyžování bez front i v těch nejfrekventovanějších termínech. Hned u dolní stanice lanovky Portášky je dětský Live park s pojízdným kobercem pro výuku klientů lyžařské školy SkiResort Live.

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Aktuálně na Černou horu jezdí osmimístná kabinková lanovka. V zimě slouží lyžařům, v létě je oblíbeným nástupním místem pro hřebenové túry.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.