Úvod > Aktuality > Na Vranovské přehradě se chystají víkendové plavby
Na Vranovské přehradě se chystají víkendové plavby
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Na Vranovské přehradě se chystají víkendové plavby

  • Vydáno5. května 2022
Vydejte se o víkendu 7. a 8. května do Vranova nad Dyjí, kde se budou konat májové plavby po přehradě. Loď vypluje dvakrát denně, vždy v 10:00 a 13:30 z nástupiště č. 1 a 2 u hráze Vranovské přehrady.

e zvýhodněných cenách můžete navštívit zámek Vranov, hrad Bítov, muzea v Podhradí nad Dyjí a v Lesné, expozici výtvarníka v Podhradí nad Dyjí nebo rakouský hrad Hardegg. Pro sportovně zaměřené rodiny i jednotlivce bude připraveno množství adrenalinových aktivit, soutěží pro celé rodiny i půjčovny šlapadel, elektrokol, koloběžek... Nedílnou součástí víkendu bude i provoz lodí po Vranovské přehradě a ochutnávka vín.

Ubytování a stravování

Abyste si mohli užít celý víkend přímo na Vranovsku, je možno využít služeb penzionů a hotelů na Vranovsku. Celá řada penzionů poskytuje ubytování v ceně za 80% běžných cen a mnohá zařízení připravila pro svoje hosty speciální služby. Ve vybraných restauracích jsou pak připravena velmi výhodná slavnostní menu a na hrázi degustační stánek kvalitních moravských vín.

– See more at: http://www.navstivtevranovsko.cz/cs/kalendar-akci/zahajeni-rekreacni-sezony-na-vranovsku-2016#detailakce
loď vranovLinková plavba výletními loděmi na Vranovské přehradě odstartuje sice až na začátku letních prázdnin, ale už během jarních měsíců probíhají vyhlídkové plavby na velkém a malém okruhu. Podmínkou je nejméně dvacet osob, objednat se můžete na telefonu 720 382 783. Na lodi se přepravují kola, na palubu mohou též psi v přepravním boxu nebo s náhubkem. Během plavby si můžete zakoupit občerstvení na baru, k dispozici je také wi-fi a nechybí ani toaleta.

V sobotu 7. 5. 2022 parník vypluje v 10:00 na velký vyhlídkový okruh (120 min. plavby ), v 11:00 na něj můžete nastoupit (anebo vystoupit) na přístavišti pod hradem Bítov. Ve 13:30 vyjede loď na malý vyhlídkový okruh (60 min. plavby). Stejný jízdní řád platí i o den později, tj. v neděli 8. 5. 2022. Přímo z paluby lodi budete mít možnost spatřit například zříceninu hradu Cornštejn ze 14. století, obklopeného ze tří stran vodní masou, romantický hrad Bítov z 11. století stojící nad místem dnes již zatopeného starého Bítova a obdivovat přírodní krásy NP Podyjí. Lodní lístek na velký okruh stojí 300 Kč, na malý pak 180 Kč.
Plavba lodí po Vranovské přehradě

Plavba lodí po Vranovské přehradě

Společnost Lodní doprava Vranov provozuje na Vranovské přehradě lodě Valentýna, Viktorie a Poseidon. Lodě vás vezmou na okružní plavby po přehradě a přes léto funguje i linkový provoz.

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

K nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka patří zámek Vranov nad Dyjí. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Dnes je zámek národní kulturní památkou situovanou v západní části Národního parku Podyjí.

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad vodní hladinou u Bítova pochází ze 14. století a byl postaven nedaleko místa původního hradiště. S Cornštejnem se pojí skutečně bohatá historie, protože patřil až do dobytí husity českým králům. Pozůstatky hradu najdete na vysokém ostrohu nad řekou Dyjí, blízko ústí Želetavky.

Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Další aktuality

16.5.
2022
Slavnosti chřestu v Ivančicích jsou za dveřmi

Slavnosti chřestu v Ivančicích jsou za dveřmi

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
14.5.
2022
Když jde huba rundem aneb pět neobvyklých gastrofestivalů

Když jde huba rundem aneb pět neobvyklých gastrofestivalů

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
12.5.
2022
Vila Tugendhat zve na nové okruhy

Vila Tugendhat zve na nové okruhy

Jihomoravský kraj | Památky