Úvod > Aktuality > Na Vranovské přehradě se pořádají víkendové plavby

Na Vranovské přehradě se pořádají víkendové plavby

Vydáno 28. dubna 2017 Zážitky
Vydejte se o prodlouženém víkendu do Vranova nad Dyjí, kde se budou konat předsezonní plavby po přehradě. Loď pojede jednou denně (od pátku 28. dubna do pondělí 1. května) v odpoledních hodinách z nástupiště č. 2 u hráze Vranovské přehrady.

e zvýhodněných cenách můžete navštívit zámek Vranov, hrad Bítov, muzea v Podhradí nad Dyjí a v Lesné, expozici výtvarníka v Podhradí nad Dyjí nebo rakouský hrad Hardegg. Pro sportovně zaměřené rodiny i jednotlivce bude připraveno množství adrenalinových aktivit, soutěží pro celé rodiny i půjčovny šlapadel, elektrokol, koloběžek... Nedílnou součástí víkendu bude i provoz lodí po Vranovské přehradě a ochutnávka vín.

Ubytování a stravování

Abyste si mohli užít celý víkend přímo na Vranovsku, je možno využít služeb penzionů a hotelů na Vranovsku. Celá řada penzionů poskytuje ubytování v ceně za 80% běžných cen a mnohá zařízení připravila pro svoje hosty speciální služby. Ve vybraných restauracích jsou pak připravena velmi výhodná slavnostní menu a na hrázi degustační stánek kvalitních moravských vín.

- See more at: http://www.navstivtevranovsko.cz/cs/kalendar-akci/zahajeni-rekreacni-sezony-na-vranovsku-2016#detailakce
Linková plavba výletními loděmi na Vranovské přehradě odstartuje sice až na začátku letních prázdnin, ale už během jarních měsíců probíhají vyhlídkové plavby na velkém a malém okruhu. Podmínkou je nejméně dvacet osob, objednat se můžete na telefonu 720 382 783. Novinkou bude lodní přívoz od hráze k Vranovské pláži, který by měl začít jezdit na konci dubna.

O prodlouženém prvomájovém víkendu bude loď vyplouvat v pátek 28.4.  ve 13:25 hod. na malý vyhlídkový okruh (60 min.). V sobotu 29.4. se ve 13:00 hodin můžete vydat na velký vyhlídkový okruh (120 min.). Mimo hlavní nástupní stanice z nástupiště č. 2 u hráze Vranovské přehrady bude také možné nastoupit v 13:05 hod na zastávce Vranov - skalka. V neděli 30.4. odejed loď ve 14:00 hodin na velký vyhlídkový okruh (možno nastoupit ve 14.05 hod na zastávce Vranov - skalka) a kdo by to nestihl, může přijít v pondělí 1.5.2017, kdy se opět od 14:00 hodin pojede velký vyhlídkový okruh.

DalešiceNa Dalešické přehradě se začátek plavební sezony nekoná, loď Horácko je totiž v provozu i přes zimu. Protože to letos bude právě deset let od chvíle, kdy na přehradu vyplula poprvé, na začátku letních prázdnin se uskuteční oslavy desátého výročí lodní dopravy. K výročí se chystají různé soutěže, mimořádné plavby a také turistické balíčky, které plavby spojí s exkurzemi v elektrárnách Dukovany a Dalešice a s návštěvou pivovaru Dalešice. Už 28. května oslaví lodní doprava další jubileum, a to 60 let lodě Horácko. Letos prý svezou zdarma každého, kdo byl podobně jako loď pokřtěn před šedesáti lety.
Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou...

Zámek Vranov nad Dyjí - klenot evropského baroka

Zámek Vranov nad Dyjí - klenot evropského baroka

K nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka patří zámek Vranov nad Dyjí. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Dnes je zámek národní kulturní památkou situovanou v západní části Národního parku Podyjí.

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad vodní hladinou u Bítova pochází ze 14. století a byl postaven nedaleko místa původního hradiště. S Cornštejnem se pojí skutečně bohatá historie, protože patřil až do dobytí husity českým králům. Pozůstatky hradu najdete na vysokém ostrohu nad řekou Dyjí, blízko ústí Želetavky.

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Moravský Jadran, jak je nazýván tento kraj, je krajem lesů, vod a strání, krajem slunce a perlivého vína. Jednu ze zátok Vranovské přehrady, která je obklopena 100 metrů vysokými skalami, obepíná Camp Bítov. Nabízí hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště, blízké tenisové kurty, masáže, bowling.