Úvod > Aktuality > Na Vranovské přehradě se chystají víkendové plavby
Zážitky

Na Vranovské přehradě se chystají víkendové plavby

  • Vydáno5. května 2023
Vydejte se o víkendu 6. a 7. května 2023 do Vranova nad Dyjí, kde se budou konat májové plavby po přehradě. Loď vypluje v sobotu v 10:00 a během neděle hned dvakrát, a to v 10:00 a 13:30 z nástupiště č. 1 a 2 u hráze Vranovské přehrady.

e zvýhodněných cenách můžete navštívit zámek Vranov, hrad Bítov, muzea v Podhradí nad Dyjí a v Lesné, expozici výtvarníka v Podhradí nad Dyjí nebo rakouský hrad Hardegg. Pro sportovně zaměřené rodiny i jednotlivce bude připraveno množství adrenalinových aktivit, soutěží pro celé rodiny i půjčovny šlapadel, elektrokol, koloběžek... Nedílnou součástí víkendu bude i provoz lodí po Vranovské přehradě a ochutnávka vín.

Ubytování a stravování

Abyste si mohli užít celý víkend přímo na Vranovsku, je možno využít služeb penzionů a hotelů na Vranovsku. Celá řada penzionů poskytuje ubytování v ceně za 80% běžných cen a mnohá zařízení připravila pro svoje hosty speciální služby. Ve vybraných restauracích jsou pak připravena velmi výhodná slavnostní menu a na hrázi degustační stánek kvalitních moravských vín.

– See more at: http://www.navstivtevranovsko.cz/cs/kalendar-akci/zahajeni-rekreacni-sezony-na-vranovsku-2016#detailakce
loď vranovLinková plavba výletními loděmi na Vranovské přehradě odstartuje sice až na začátku letních prázdnin, ale už během jarních měsíců probíhají vyhlídkové plavby na velkém a malém okruhu. Podmínkou je nejméně dvacet osob, objednat se můžete na telefonu 720 382 783. Na lodi se přepravují kola, na palubu mohou též psi v přepravním boxu nebo s náhubkem. Během plavby si můžete zakoupit občerstvení na baru, k dispozici je také wi-fi a nechybí ani toaleta.

V sobotu 6. 5. 2023 parník vypluje v 10:00 na velký vyhlídkový okruh (120 min. plavby ), v 11:00 na něj můžete nastoupit (anebo vystoupit) na přístavišti pod hradem Bítov. Podobný jízdní řád platí i o den později, tj. v neděli 7. 5. 2023, s tím rozdílem, že nedělní loď se vydá na vodu hned dvakrát, a to ve 13:30 na malý vyhlídkový okruh (60 min. plavby). Přímo z paluby lodi budete mít možnost spatřit například zříceninu hradu Cornštejn ze 14. století, obklopeného ze tří stran vodní masou, romantický hrad Bítov z 11. století stojící nad místem dnes již zatopeného starého Bítova a obdivovat přírodní krásy NP Podyjí. Lodní lístek na velký okruh stojí 300 Kč, na malý pak 200 Kč. Za kolo seplatí 100 Kč.
Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad vodní hladinou u Bítova pochází ze 14. století a byl postaven nedaleko místa původního hradiště. S Cornštejnem se pojí skutečně bohatá historie, protože patřil až do dobytí husity českým králům. Pozůstatky hradu najdete na vysokém ostrohu nad řekou Dyjí, blízko ústí Želetavky.

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

K nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka patří zámek Vranov nad Dyjí. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Dnes je zámek národní kulturní památkou situovanou v západní části Národního parku Podyjí.

Plavba lodí po Vranovské přehradě

Plavba lodí po Vranovské přehradě

Společnost Lodní doprava Vranov provozuje na Vranovské přehradě lodě Valentýna, Viktorie a Poseidon. Lodě vás vezmou na okružní plavby po přehradě a přes léto funguje i linkový provoz.

Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Další aktuality

50 tipů, kam na výlet v okolí Brna

Pokud jste z Brna a okolí, jistě se vám budou hodit naše tipy, které se zaměří na oblast v těsném sousedství moravské metropole, Moravského krasu, Pálavy, Lednicko-Valtického areálu a Podyjí. Vyberete si z výletů pro fandy přírody, historie i skvělé gastronomie.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

V jeskyni Býčí skála se konají tradiční Dny otevřených dveří

Oblíbená akce na Býčí skále se koná po tři letní víkendy, letos poprvé se brány jeskyně otevřou 10. – 11. června 2023. Opět máte šanci vidět Býčí skálu vždy od 9 do 16 hodin, za každého počasí. Prohlídka neobyčejné jeskyně trvá cca 90 min. Počítejte s tím, že v jeskyni je vysoká vlhkost a teplota okolo 9°C.
Jihomoravský kraj | Příroda

Brno pro vyznavače ohňostrojových show: Ignis Brunensis přiváží nejlepší světelné umělce

Šestadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé přehlídky ohňostrojů Regiojet Ignis Brunensis odstartoval nad hradem Špilberk na konci května. Nebe nad Brněnskou přehradou pak v červnu rozzáří čtveřice soutěžních představeních od 10. června.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Vinné trhy v Čejkovicích vypuknou již tuto sobotu

Tisíce milovníků kvalitního moravského vína, hudby a tance se opět setkají v Čejkovicích. První červnový víkend zde proběhnou čejkovické Vinné trhy s bohatým kulturním programem. Připraveni jsou vinaři z celé obce, aby představili to nejlepší víno v prostorách zámecké zahrady. Letos již XXVII. ročník Vinných trhů, který se uskuteční 4. a 5. června 2023.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Slovácko čeká Víkend památkových domků – nahlédněte do unikátních expozic!

Památné domky a drobná muzea Slovácka se otevřou turistům během červnového víkendu 3. a 4. 6. 2023. Otevřena budou nejen běžně dostupná muzea a skanzeny, ale také soukromá památková stavení lidového stavitelství anebo menší unikátní expozice, do kterých je běžně vstup omezen anebo se musí dopředu domluvit s majitelem.
Jihomoravský kraj | Památky

Jeskyně Moravského krasu rozezní Čarovné tóny Macochy

Cyklus pěti koncertů Čarovné tóny Macochy rozezní od 7. do 11. června 2023 jeskyně Moravského krasu na Blansku. Na 24. ročníku si hudební fanoušci mohou znovu vychutnat úžasnou akustiku podzemních krasových prostor i hru světel v nich. Série koncertů se světelnými efekty a iluminacemi v neobvyklém prostředí krasových jeskyní předkládá hudební díla světových skladatelů v podání špičkových českých i zahraničních umělců.
Jihomoravský kraj | Kultura

Na skok přes hranice: 10 + 1 tip pro výlet do Podyjí

Národní park Podyjí společně se svým rakouským protějškem, národním parkem Thayatal, chrání přibližně 40 kilometrů dlouhé údolí řeky Dyje – hluboké a romantické, s nesčetnými meandry, řadou nádherných luk a skal. Pokladem národního parku jsou především vyhlídky: každá je spojená se zajímavým příběhem nebo pověstí. Kromě nich v národním parku objevíte značené stezky pro pěší i cyklisty, pár zajímavých drobných památníků a staveb, vyhlídkové altány a malebná přírodní zákoutí, a dokonce i několik hradů – u nás i u sousedů.
Jihomoravský kraj | Příroda

Concentus Moraviae opět rozezní moravské památky

V úterý 30. května 2023 byl slavnostně zahájen 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae, který zve během celého měsíce června na setkání s krásnou hudbou v unikátních prostorách hradů, zámků a dalších historických sálech. Festival bude mít letos podtitul Mezi Kroměříží a Vídní, krásná klasická hudba se rozezní ve více než třiceti místech Moravy a Vysočiny, od Boskovic přes Náměšť nad Oslavou, Žďár nad Sázavou nebo Tišnov, až po Valtice, Slavkov u Brna či Mikulov. Festival probíhá od 30. května do 27. června 2023.
Jihomoravský kraj | Kultura