Úvod > Aktuality > Ve Vlastivědném muzeu Jesenicka se zanedlouho otevře nová expozice
Nová expozice muzea provede návštevníky po spirále zachycující vznik a vývoj zeme
"> Nová expozice muzea provede návštevníky po spirále zachycující vznik a vývoj zeme "> Vlastivedné muzeum Jesenicka
Kultura

Ve Vlastivědném muzeu Jesenicka se zanedlouho otevře nová expozice

  • Vydáno16. září 2013
Vlastivědné muzeum Jesenicka otevře během září novou expozici o geologii. Stane se tak po kompletní rekonstrukci stálé expozice geologie ve Vodní tvrzi. Stávající dosluhující expozice se přestěhuje do nových prostor a dostane nový vzhled. Tématem nové výstavy bude spirála symbolizující cestu časem od nejstarší doby po současnost.
Muzeum JesenickaNová expozice muzea provede návštěvníky po spirále zachycující vznik a vývoj země a zároveň geomorfologický vývoj Jesenicka. Součástí expozice mají být filmy, dokumenty BBC, fotografie, sbírkové předměty i modely. Zajímavým zpestřením výstavy bude také projekce na model ledovce. Expozicí provede zájemce známý hlas herce Arnošta Goldflama.

Vstup do expozice bude nově přes pavlač na nádvoří Vodní tvrze, proto rekonstrukce počítá i s renovací pavlačí. Vlastivědné muzeum Jesenicka dále ve Vodní tvrzi plánuje do budoucna vybudovat výtah pro imobilní návštěvníky, novou kavárnu, vinárnu a galerii. Po vstupu do muzea by měla hosty přivítat nová prostorná recepce a obchod.

Vlastivědné muzeum Jesenicka

Vlastivědné muzeum Jesenicka

Ve vodní tvrzi v Jeseníku naleznete stálé muzejní expozice archeologie a historie a geologická výstava Spirála času Země. Ve sklepení se nachází unikátní výstava o čarodějnických procesech na Jesenicku.

Vodní tvrz Jeseník – expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Vodní tvrz Jeseník – expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Navštivte novou stálou expozici ve Vlastivědném muzeu Jesenicka ve Vodní tvrzi v Jeseníku. Expozice je věnovaná čarodějnickým procesům na Jesenicku v 17. století. Po stránce odborné, technické, stavební, ale i výtvarné jde o zcela mimořádný počin.