Úvod > Aktuality > Ve Velkých Losinách vznikne první termální park v Česku
Ve Velkých Losinách vznikne první termální park v Česku
">
Letní sporty

Ve Velkých Losinách vznikne první termální park v Česku

  • Vydáno26. ledna 2012
Ojedinělý termální park plánují vybudovat Lázně Velké Losiny. Rozloha areálu má činit šest tisíc metrů čtverečních. Součástí budou venkovní i vnitřní bazény a dětská brouzdaliště naplněná výhradně léčivou vodou z místních termálních pramenů. Park by měl sloužit veřejnosti již v roce 2013.
Podobný vodní park s celoročním provozem v tuzemsku dosud neexistuje. Areál má vyrůst na místě současného termálního koupaliště v areálu lázní. Úrovní by měl konkurovat podobným zařízením v Maďarsku nebo v Rakousku, kam jezdí tisíce Čechů. Jesenicko si od nové atrakce slibuje i příliv náročnějších turistů, kteří se předtím do hor nevypravovali.

V areálu bude venkovní i vnitřní bazén spojený průplavem. Voda s teplotou 36 stupňů Celsia navíc obsahuje síru, která léčí například onemocnění pohybového aparátu nebo atopické ekzémy dětí.
 
Termální park – Termály Losiny

Termální park – Termály Losiny

Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody – jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Venkovní areál termálního parku nabízí čtyři venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět. Jako jediný u nás nabízí bazény napuštěné přírodní termální vodou.