Úvod > Aktuality > Ve Velkých Karlovicích zažijete v sobotu Drakiádu
Hotel Galik
"> Hotel Galik "> Rozhledna na vrchu Milonová ">
Zážitky

Ve Velkých Karlovicích zažijete v sobotu Drakiádu

  • Vydáno12. října 2014
K podzimu neodmyslitelně patří pouštění draků. Rodiče s dětmi si je mohou užít při tradiční Drakiádě na Galiku, která se uskuteční v sobotu 18. října u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.
Drakiáda na Galiku a výšlap na rozhlednu MiloňováKdo nemá vlastního draka, může si ho před začátkem akce vyrobit ve výtvarné dílně v hotelu Galik, která bude otevřena od 9 hodin. Zároveň bude probíhat registrace draků a malování na obličej. V 10 hodin začne soutěžní létání, které vyvrcholí před polednem vyhodnocením majitele největšího či nejvýše létajícího draka.
 
Po obědě ve 13 hodin se rodiče s dětmi mohou ještě vypravit na túru k blízké rozhledně Miloňová spojenou se zábavnými úkoly a odměnou na vrcholu. Miloňová je vzdálená od Galiku necelé 3 km a v říjnu „slaví“ dva roky od otevření.

Zpestřením Drakiády bude také možnost zhlédnout zblízka legendární „harleje“. Právě v sobotu 18. října se u hotelu Galik současně koná sraz Harley-Davidson Clubu Brno, jeho členové budou připraveni i na případné diváky z řad malých návštěvníků.

Sobota bude také jednou z posledních letošních příležitostí navštívit dětský zábavní park Razulák, který se nachází 300 metrů od Galiku. Týden po drakiádě se ve Velkých Karlovicích, u hotelu Galik, koná závod BĚHEJ VALACHY, jehož součástí bude i závod pro děti. Poslední dětskou akcí letošního roku, pořádanou Resortem Valachy, bude o prvním prosincovém víkendu Mikuláš na Galiku.
Hledej poklad na Razule

Hledej poklad na Razule

Turistický okruh ve Velkých Karlovicích pro rodiny s dětmi, založený na principu geocachingu (ale můžete jej projít i bez GPS navigace).

Rozhledna na vrchu Miloňová

Rozhledna na vrchu Miloňová

Nová dřevěná rozhledna u Velkých Karlovic na vrchu Miloňová (846 m.n.m) se tyčí do výšky 24 m a skýtá nádherné výhledy na Javorníky.

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.