Úvod > Aktuality > Ve valtickém zámku probíhají prohlídky i v listopadu
Ve valtickém zámku probíhají prohlídky i v listopadu
"> "> ">
Památky

Ve valtickém zámku probíhají prohlídky i v listopadu

  • Vydáno11. listopadu 2019
Zámek Valtice ještě neuzavřel všechny své trasy. O víkendech můžete navštívit Základní prohlídkový okruh, výstavu kostýmů z filmu Marie Terezie anebo prohlídkovou trasu Zámek – sídlo pokroku. Většina okruhů je otevřena do začátku prosince, od ledna pak bude přístupná speciální zimní prohlídková trasa.
Zámek ValticeZámek Valtice stále čeká na návštěvníky, kteří mohou prostory nádherného barokního zámku navštívit každý víkend od 10:00 do 14:00 hodin. Na Základní prohlídkový okruh se můžete do 1. 12. přijít podívat dokonce denně mimo pondělí!

Základní prohlídkový okruh zámkem je letos otevřen do neděle 1. prosince 2019. Seznámíte se s interiérem a vybavením zámku v podobě, kterou mu vtiskla poslední nákladná rekonstrukce v první polovině 19. stol. Ve východním křídle spatříte monumentální, osmdesát metrů dlouhou enfiládu. Projdete apartmánem kněžny i vládnoucího knížete, seznámíte se s komnatami, ve kterých pobýval císař František Josef I., kancléř Metternich a nesčetní příslušníci vládnoucích rodů i nejvyšší šlechty. Sezóna 2020 pak začne v sobotu 21. března.

Marie TerezieDo první prosincové neděle se nabízí možnost zhlédnout výstavu kostýmů z filmu Marie Terezie. Film mapující část života panovnice Marie Terezie se z velké části natáčel na zámku Valtice, kde nyní můžete spatřit skutečné filmové kostýmy. I když podobná výstava byla k vidění již loni, letos vystavené kostýmy (2019) jsou všechny z nově natočených dílů. Najdete je v místnostech na vnitřním zámeckém nádvoří a mimo šatů uvidíte také fotografie z tohoto úspěšného filmu. Výstava je k vidění do 1. 12. 2019.

zámek ValticeProhlídková trasa "Zámek – sídlo pokroku" je volně přístupná výstava v místnostech v prvním nadzemním patře hlavní zámecké budovy představí zajímavosti z technické stránky vybavení zámku Valtice a také zámku Lednice. Technické památky v historických zámeckých objektech v Lednici a ve Valticích jsou fascinující a jako historické doklady jsou hodné naší pozornosti podobně jako umělecké a řemeslné výtvory. Výstava Zámek – sídlo pokroku odkrývá alespoň část z dosud málo prozkoumaného technického dědictví Lednicko-valtického areálu. Otevřena je také do 1. prosince 2019.
 

Zimní prohlídky zámeckého divadla a kaple budou až od února

Divadlo ValticeOd února 2020 bude na zámku Valtice dostupná Zimní prohlídková trasa. Zimní okruh začíná vždy v sobotu a v neděli v zámecké vinotéce, kde si návštěvníky vyzvedne průvodce. Poté proběhne prohlídka úchvatných a skvěle dochovaných barokních prostor zámecké kaple s krátkým výkladem. Následuje přesun do zámeckého divadla, prohlídka jeviště, hlediště a především návštěva barokní mašinerie. Vstupenky se kupují přímo před začátkem prohlídky ve vinotéce v hotovosti. První prohlídka jde v 10:00 a poslední v 16:00 hodin.
Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Roku 1790 byla u příležitosti návštěvy císaře Leopolda II. otevřena nejmladší budova zámeckého areálu, pozdně barokní divadlo. Ve 40. a 50. letech 20. stol. bylo zničeno, nejprve válečnými událostmi a poté necitlivými zásahy za komunistického režimu. Nyní je obnoveno a zve na interaktivní prohlídku.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika