Úvod > Aktuality > Ve valtickém zámku zve k návštěvě vánoční zámecký okruh
Památky

Ve valtickém zámku zve k návštěvě vánoční zámecký okruh

  • Vydáno12. listopadu 2023
Zámek Valtice ještě neuzavřel všechny své trasy. Od 11. listopadu do 23. prosince 2023 můžete navštívit vánoční zámecký okruh a bez průvodce svým tempem projít deset soukromých komnat liechtensteinského knížete. Místnosti jsou vyzdobené několika tisíci vánočních ozdob z dílen českých a moravských sklářů. Trasa je otevřena denně od 10:00 do 17:00 hodin.
valtice vánoceZámek Valtice připravil pro návštěvníky během listopadu a v době adventní menší Vánoční zámecký okruh. Jedná se o slavnostně vyzdobený Knížecí byt: Apartmán Františka I. z Liechtensteinu, který dostal vánoční výzdobu a od 11. listopadu do 23. prosince 2023 zve na unikátní adventní prohlídku bez průvodce.

Svým tempem si projdete soukromé knížecí komnaty vyzdobené několika tisíci vánočních ozdob z dílen českých a moravských sklářů. Orientační předpokládaná doba prohlídky je 20 až 60 minut, fotografovat je povoleno bez použití blesku a stativu s ohledem na soukromí ostatních návštěvníků. Na okruhu najdete informativní texty jak k historii zámku a knížecímu rodu Liechtensteinů, tak i základní informace o prezentovaných vánočních ozdobách. Všechny ozdoby pocházejí z aktuálních kolekcí vánočního skla vyrobených tuzemskými firmami. Vedle tradičních ozdob, které dříve narozeným připomenou tradičně sentimentální a občas i mile kýčovitou atmosféru Vánoc z jejich dětství, jsou zde představeny i zcela nové kolekce českých a moravských ozdob, které letos s úspěchem zamířily k zákazníkům mnoha zemí světa. Trasa je přístupná denně od 10:00 do 17:00 hodin, vstupné stojí 160 Kč.


Skleněné ozdoby si lze zakoupit v Zámeckých radostech

vánoční ozdobaČeské a moravské skleněné ozdoby ve svátečních interiérech patří neodmyslitelně k vánočním rituálům, které milují děti, ale dávají i dospělým možnost zastavit se, bilancovat a zavzpomínat na vše hezké, co vánoční čas dal a vždy znovu nabízí. Instalace ozdob v historickém sídle jednoho z nejvlivnějších šlechtických rodů podunajské monarchie vám určitě přinese příjemný zážitek a potřebné zastavení v předvánočním shonu.

Některé z instalovaných ozdob je možné zakoupit v obchůdku na nádvoří s příznačným názvem Zámecké radosti (otevřeno 10:00 - 17:00 denně až do 23. 12.). Příjemný čas na zámku jsou připraveni prodloužit i v hotelové restauraci Zlatá terasa v předzámčí, v Salónu vín v zámeckém sklepení i v zámecké pralinkárně na nádvoří.
Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Další aktuality

Užijte si netradiční prohlídku Punkevních jeskyní s pohádkovými bytostmi

Na netopýra, vodníka, průvodce v kostýmech pohádkových bytostí natrefíte tuto sobotu 2. března 2024 v Punkevních jeskyních. Chystají zde prohlídky, kde se pobaví jak malí, tak velcí návštěvníci. Trasa prohlídky povede stejnými místy jako klasická, která se tento den nekoná.
Jihomoravský kraj | Příroda

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného a vína, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se opět uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 24. a 25. února 2024. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Věda a historie není nuda: po stopách starých Římanů Českem

Chcete se projít po cestách, kudy chodili Římané, objevovat staré vojenské tábory a vrátit se zpět o dva tisíce let? Zblízka poznat život římských legionářů, ochutnat římskou kuchyni a vyzkoušet si vojenskou zbroj? Pak se vypravte s Kudy z nudy po stopách starých Římanů. Památky na jejich pobyt objevíte i tam, kde byste je nečekali!
Jihomoravský kraj | Památky

Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Už tento pátek 23. února 2023 se v areálu Vinařství Vladimír Tetur ve Velkých Bílovicích uskuteční již 19. ročník soutěže v řezu révy vinné. V soutěži o hlavní trofej "zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se utkají ženy a muži. Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Brno pro mladé: 30 tipů na zábavná místa moravské metropole

V Brně je spousta velmi zajímavých míst, která se těší oblibě u kolemjdoucích. Zejména mladá generace ocení často bizarní turistické cíle, které se dají dobře sdílet na sociálních sítích. Například různé brněnské sochy spatřené ze zvláštních úhlů, získávají zcela jiný rozměr... Kromě památek v Brně objevíte ale také řadu skvělých kaváren, barů a míst, kde se určitě nebudete nudit.
Jihomoravský kraj | Památky

Oslavte Mezinárodní den průvodců zajímavými prohlídkami v Brně

Mezinárodní den průvodců můžete oslavit i vy! Samotní oslavenci totiž ani letos nezahálejí a na víkend 24. a 25. února 2024 připravují řadu zajímavých akcí. Město si zájemci projdou s profesionálními průvodci až na jednu výjimku za symbolické vstupné 30 korun.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Kamélie, královny zimních květin, můžete obdivovat v Rájci na jižní Moravě

Bílé, červené i růžové květy kamélií, jednoduché i plné, připomínající pivoňky nebo čajové růže, rozkvétají každou zimu. Ke konci února nastává ta nejlepší možná chvíle, kdy je můžete obdivovat. Krásné rostliny si prohlédnete do 29. 2. v zámeckém skleníku v Rájci-Jestřebí a od 1. 3. se otevře výstava kamélií v zámeckých interiérech. Kamélie budou k vidění do neděle 10. 2. 2024.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Projděte se vilou Tugendhat virtuálně

Z pohodlí vašeho domova si můžete zcela nerušeně a bez časových omezení projít brněnskou vilu Tugendhat. Muzeum města Brna během loňského roku připravilo zcela novou virtuální prohlídku, která nejen že zachytila současnou podobu vily Tugendhat, ale zároveň poutavou formou propojuje virtuální realitu s textovými, fotografickými a video materiály.
Jihomoravský kraj | Památky