Úvod > Aktuality > Valašské muzeum v přírodě zve na tradiční Vánoční jarmark
Valašské muzeum v přírodě zve na tradiční Vánoční jarmark
"> "> "> ">
Památky

Valašské muzeum v přírodě zve na tradiční Vánoční jarmark

  • Vydáno11. prosince 2019
Prožít neopakovatelnou atmosféru vánočních zvyků na Valašsku můžete už tento víkendu v sobotu 14. a neděli 15. prosince 2019. Do areálu Dřevěného městečka zamíří stovka tradičních lidových výrobců. Vánoční jarmark svým vystoupením zpestří např. soubor Javořina z Rožnova p. R., Bartošův soubor ze Zlína či slovenský Kelčovan z Čadce.
Skanzen RožnovNa sobotu 14. prosince se chystá tradiční Vánoční jarmark v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea. Připraven je ale i další bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky adventních a vánočních zvyků, obchůzky mikulášské družiny a lucek, cimbálovou muziku a vystoupení folklorních souborů.

V kuchyni fojtství rožnovského skanzenu budou tetičky drát peří a vařit stědračku. V bohatém vánočním programu se představí folklorní soubory s pásmem koled a písní.

Vánoce na ValašskuV oživených expozicích Valašské dědiny se můžete těšit například na ukázky práce kováře, zdobení baněk, vánoční zvykosloví, vyučování ve staré škole a zpívání koled. Chybět nebude pečení perníčků a ochutnávky štědrovečerních pokrmů.

Přijďte se zastavit v adventním čase a připomeňte si zapomenuté vánoční zvyky na Valašsku. o oba dny budou areály Valašské dědiny a Dřevěného městečka otevřeny od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné je do Dřevěného městečka 100 Kč, pro seniory a mládež 80 Kč a pro děti do 15let 50 Kč. Za Valašskou dědinu zaplatíte 120 Kč, senioři a mládež 100 Kč a děti do 15let 60 Kč. Rodinné vstupné vyjde za městečko 200 Kč a do dědiny 240 Kč.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.