Úvod > Aktuality > Ve Valašském Meziříčí proběhne oblíbený festival Světlo Valmez
Ve Valašském Meziříčí proběhne oblíbený festival Světlo Valmez
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Ve Valašském Meziříčí proběhne oblíbený festival Světlo Valmez

  • Vydáno23. září 2022
Jedinečné propojení videomappingu a světelných instalací s hudbou nabídne čtvrtý ročník Světla Valmez ve Valašském Meziříčí. Festival, který získal několik ocenění, se uskuteční v pátek 23. září 2022. Program začne v 19:00 a potrvá až do půlnoci. Hudební část nabídne kapely Mňága a Žďorp, Gorilpop a Kapitána Dema. Vstup na akci je zdarma.
VideomappingDlouho očekávaný čtvrtý ročník Festival světel, který nabídne unikátní propojení ojedinělých světelných instalací, hudebních vystoupení a tanečních představení, se vrací do centra Valašského Meziříčí. Festival zahájí na krásném novém náměstí koncert místní legendy – kapely Mňága a Žďorp, kterou vystřídá další valašskomeziříčská parta Gorilpop. Pomyslnou tečku za hudebními vystoupeními udělá populární Kapitán Demo se svou show.

Hlavním dějištěm největší videomappingové show pak bude zámek Žerotínů. Skupina 3APES pro letošek připravila 270 stupňový 3D mapping, který bude v průběhu večera k vidění celkem ve třech opakováních. Mimo něj si mohou návštěvníci připomenout videomappingy z prvních tří ročníků. Bude toho ale mnohem víc a těšit se můžete na opravdu bohatý program. Chybět samozřejmě nebude ani oblíbený videomapping z tvorby místních dětí. Na přilehlé stage vystoupí D-Company a tanečníci ZUŠ Alfréda Radoka pod vedením Denisy Varga Vašíčkové, DJ Other Portal, Welding House Crew s operou na svářečky a VJ Marwin Shamma.
 

Tichý křik, Voda či Země a Jupiter

VideomappingUlice mezi zámkem Žerotínů, mostem přes Bečvu a tržnicí, ožijí světelnými objekty z tvorby předních českých a zahraničních umělců. K vidění budou tři desítky instalací, z nichž můžeme namátkou vyjmenovat: „Tichý křik“ Dana Gregora, který umožní promítnout slova návštěvníků ze zámecké terasy na protější kopec, dílo „Dostatečný nadhled“ Veroniky Psotkové bude dominantou ulice Mostní a instalace „String“ Jakuba Petra a Filipa Dobiase propojí oba břehy Bečvy. Kostel Nanebevzetí Panny Marie pak rozsvítí audiovizuální projekt Voda a v Galeriích Kaple a Sýpka budou k vidění výstavy Petra Duba a Aleše Nováka. Velkým tahákem jistě budou také obří svítící planety Země a Jupiter.

Část programu Světla Valmez se uskuteční také na nábřeží u Hospůdky Přístav, kde vyroste Letní kino, které mimo jiné promítne klip Markéty Irglové Among The Living pod režijní taktovkou Anni Ólafsdóttir. Celá akce je součástí zářijových Dnů města.
Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí

Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí

Barokní zámek je sídlem kulturního zařízení města. V jeho prostorách se nachází Muzejní a galerijní centrum se zámeckou expozicí a dvěma samostatnými galeriemi, divadelní sál, hudební M-Klub a zámecký penzion. Na zadním nádvoří najdeme turistické informační centrum a dvě galerie moderního umění.

Kostel Narození Panny Marie v Bohumíně

Kostel Narození Panny Marie v Bohumíně

Kostel Narození Panny Marie je v jádru pozdně gotická stavba z poslední třetiny 15. století, má středověkou věž z roku 1620 a boční kaple pochází z let 1668 a 1771. Jedná se o jednu z nejstarších bohumínských staveb. První dochovaná zmínka o kostelu pochází až z roku 1291.

Další aktuality

28.9.
2022
Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

Zlínský kraj | Zážitky
23.9.
2022
Užijte si babí léto na Baťově kanálu

Užijte si babí léto na Baťově kanálu

Zlínský kraj | Letní sporty