Úvod > Aktuality > Ve Stromovce si vychutnáte Street food festival
Ve Stromovce si vychutnáte Street food festival
"> Ve Stromovce si vychutnáte Street food festival "> Albrecht street food circus pro vás pripraví vynikající pizzy "> Paštiky, klobásky a další dobroty, které najdete pod znackou Congrády z Dedovy spíže
Gurmánská turistika

Ve Stromovce si vychutnáte Street food festival

  • Vydáno28. září 2014
Street food festival se vrátí 12. října 2014 opět do Prahy, tentokrát do Stromovky, konkrétně do kulturního baru Tiskárna na Vzduchu. Akce je určená pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě, v multikulturní prostředí se cítí jako doma a baví je netradiční prostory, ale i pro další lidi, kteří se chtějí přijít prostě pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu.

Street food festivalPro Street food festival je typické, že si pořadatelé dávají hodně záležet na výběru účastníků a jejich menu. Jejich záměrem je, aby pokaždé byla nabídka pestrá, kvalitní a velmi ojedinělá. Tento festival bude mimo jiné výjimečný sekcí vietnamské kuchyně, kde vás bude čekat na stánku Mňam & Mňam milovnice vaření Kristy, která nachází inspiraci jak v evropských, tak asijských receptech. Připraví pro vás kuře na citrónové trávě s rýží doplněné ostrým salátkem z nakládaných okurek nebo trhané hovězí na koření pěti vůní s rýží a fazolkami a pro vegetariány tofu v rajčatové omáčce s rýží.

Paštiky, klobásky a další dobroty, které najdete pod značkou Čongrády z Dědovy spíže, vycházejí z rodinné receptury, která se v rodině majitele společnosti dědí již od dědečka – pana Štefana Čongrádyho. Mnohaleté zkušenosti z vesnických zabijaček mu umožnily vytvořit produkty s vyváženou chutí a hlavně ze skutečného masa.

Albrecht streetVšude tam, kde je pohodička, trocha gastro show a fajnoví lidé, co tohle všechno ocení, tam bývá i Albrecht street food circus. Je proto naprosto jasné, že si ani tentokrát si nenechají SFF Stromovka ujít a připraví pro vás vynikající pizzy, jako je například Marinara (rajčata San Marzano, česnek, oregano, mořská sul, ext.pan.oliv olej), Vege Margherita Extra (rajčata San Marzano, mozzarella di bufala, čerstvá bazalka, mořská sul, extra panenský olivový olej) nebo Vege Pizza fresca (rajčata San Marzano, mozzarella fior di latte, mořská sul, čerstvá rucola, prosciutto crudo extr.pan.oliv.olej).

Festival se uskuteční v parku Stromovka, konkrétně v kulturním baru Tiskárna na Vzduchu. Najdete ji na pravém kraji Stromovky, kousek před planetáriem.

Desátek (tedy 10% z denního obratu), který se během festivalu vybere tentokrát půjde na Domov sv. Karla Boromejského, který se stará o nemocné seniory a který pomáhá navrátit zpět do běžného života skrze práci v Domově odsouzené ženy, které byly po pečlivém zvážení vybrány jako vhodné pro práci se starými lidmi.

Tiskárna na Vzduchu – kulturní bar ve Stromovce

Tiskárna na Vzduchu – kulturní bar ve Stromovce

Tiskárna na Vzduchu je jedinečný prostor otevřený široké veřejnosti. Místo, v němž se kloubí zájem o kulturu, zábavu a aktuální veřejné dění. Jsme letní kulturní klub ve Stromovce. Podporujeme příjemný život v Praze a spojujeme ty, kteří chtějí být jeho součástí.

Královská obora Stromovka v Praze

Královská obora Stromovka v Praze

V sousedství holešovického Výstaviště leží Královská obora, dnes zvaná především jako park Stromovka. V současné době slouží k rekreačním, sportovním i kulturně vzdělávacím účelům. Rozloha obory se v různých dobách měnila, v současnosti se rozkládá asi na 95 ha.