Úvod > Aktuality > Ve Stromovce si vychutnáte Street food festival
Ve Stromovce si vychutnáte Street food festival
Gurmánská turistika

Ve Stromovce si vychutnáte Street food festival

  • Vydáno28. září 2014
Street food festival se vrátí 12. října 2014 opět do Prahy, tentokrát do Stromovky, konkrétně do kulturního baru Tiskárna na Vzduchu. Akce je určená pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě, v multikulturní prostředí se cítí jako doma a baví je netradiční prostory, ale i pro další lidi, kteří se chtějí přijít prostě pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu.

Street food festivalPro Street food festival je typické, že si pořadatelé dávají hodně záležet na výběru účastníků a jejich menu. Jejich záměrem je, aby pokaždé byla nabídka pestrá, kvalitní a velmi ojedinělá. Tento festival bude mimo jiné výjimečný sekcí vietnamské kuchyně, kde vás bude čekat na stánku Mňam & Mňam milovnice vaření Kristy, která nachází inspiraci jak v evropských, tak asijských receptech. Připraví pro vás kuře na citrónové trávě s rýží doplněné ostrým salátkem z nakládaných okurek nebo trhané hovězí na koření pěti vůní s rýží a fazolkami a pro vegetariány tofu v rajčatové omáčce s rýží.

Paštiky, klobásky a další dobroty, které najdete pod značkou Čongrády z Dědovy spíže, vycházejí z rodinné receptury, která se v rodině majitele společnosti dědí již od dědečka – pana Štefana Čongrádyho. Mnohaleté zkušenosti z vesnických zabijaček mu umožnily vytvořit produkty s vyváženou chutí a hlavně ze skutečného masa.

Albrecht streetVšude tam, kde je pohodička, trocha gastro show a fajnoví lidé, co tohle všechno ocení, tam bývá i Albrecht street food circus. Je proto naprosto jasné, že si ani tentokrát si nenechají SFF Stromovka ujít a připraví pro vás vynikající pizzy, jako je například Marinara (rajčata San Marzano, česnek, oregano, mořská sul, ext.pan.oliv olej), Vege Margherita Extra (rajčata San Marzano, mozzarella di bufala, čerstvá bazalka, mořská sul, extra panenský olivový olej) nebo Vege Pizza fresca (rajčata San Marzano, mozzarella fior di latte, mořská sul, čerstvá rucola, prosciutto crudo extr.pan.oliv.olej).

Festival se uskuteční v parku Stromovka, konkrétně v kulturním baru Tiskárna na Vzduchu. Najdete ji na pravém kraji Stromovky, kousek před planetáriem.

Desátek (tedy 10% z denního obratu), který se během festivalu vybere tentokrát půjde na Domov sv. Karla Boromejského, který se stará o nemocné seniory a který pomáhá navrátit zpět do běžného života skrze práci v Domově odsouzené ženy, které byly po pečlivém zvážení vybrány jako vhodné pro práci se starými lidmi.

Tiskárna na Vzduchu – kulturní bar ve Stromovce

Tiskárna na Vzduchu – kulturní bar ve Stromovce

Tiskárna na Vzduchu je jedinečný prostor otevřený široké veřejnosti. Místo, v němž se kloubí zájem o kulturu, zábavu a aktuální veřejné dění. Jsme letní kulturní klub ve Stromovce. Podporujeme příjemný život v Praze a spojujeme ty, kteří chtějí být jeho součástí.

Královská obora Stromovka v Praze

Královská obora Stromovka v Praze

V sousedství holešovického Výstaviště leží Královská obora, dnes zvaná park Stromovka. V současné době slouží k rekreačním, sportovním i kulturně vzdělávacím účelům. Rozloha obory se v různých dobách měnila, rozkládá se asi na 95 ha.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Advent na Hamousově statku. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky

Chystáte se na výlet do Prahy? Tipy na nejoblíbenější turistické cíle v hlavním městě

Praha je jedním z nejkrásnějších historických měst světa, místo, kde se střetává moderní kultura s historií. Starobylost a malebná krása stověžaté Prahy láká návštěvníky ze všech koutů světa. Objevte Staré Město, Nové Město, Hradčany, Josefov, Kampu, Malou Stranu i další místa. Vybrali jsme pro vás spoustu báječných tipů na výlet, které byste měli v Praze navštívit.
Praha | Památky

Kam v Praze za kulturou? Tipy na návštěvu pražských divadel

Hlavní město nabízí dostatek zábavy v kteroukoliv roční dobu. Pokud patříte k milovníkům divadelních představení, nechte se inspirovat našimi tipy a vyražte za známými herci do velkých i komorních divadel, kde je zaručena osobitá atmosféra prosycená přímým kontaktem se samotnými herci. Navíc v řadě divadel se s nimi můžete sejít po představení v divadelní kavárně. Neseďte doma a užijte si jedinečný kulturní zážitek!
Praha | Kultura

Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni

Marně byste v Česku hledali město, které nepořádá mikulášský program. Svátek svatého Mikuláše letos připadá na úterý 5. prosince, oslavy se konají na náměstích, na hradech i zámcích, ale i ve vlaku a tajemném podzemí. Připravili jsme pro vás přehled zajímavých tematických akcí na které můžete vyrazit.
Praha | Zážitky

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

20 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky