Úvod > Aktuality > Objevte kouzlo unikátního Nostického paláce na Dnu otevřených dveří Ministerstva kultury ČR
Objevte kouzlo unikátního Nostického paláce na Dnu otevřených dveří Ministerstva kultury ČR
">
Zážitky

Objevte kouzlo unikátního Nostického paláce na Dnu otevřených dveří Ministerstva kultury ČR

  • Vydáno25. září 2021
28. září 2021 se otevřou brány malostranského Nostického paláce (na Maltézském náměstí v Praze), a to v době od 10 do 17 hodin. Jedná se o unikátní možnost prohlédnout si raně barokní Nostický palác, který je považován za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě. V Nostickém paláci můžete obdivovat nádherné reprezentační sály, které v současnosti slouží k předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv či k vedení porad.
Ministerstvo kulturyMinisterstvo kultury ČR otevírá na státní svátek ve 28. září své dveře opravdu doširoka. Můžete se podívat i do pracovny ministra kultury, která je neobvyklá jak umístěním, tak architektonickým řešením. Navštívíte obrazárnu paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, nahlédnete do nádherné Kaple Nanebevzetí Panny Marie a nahlédnete do slavné nostické knihovny, která čítá na 14 tisíc svazků. Podíváte se do nádherných reprezentačních sálů, sloužících nyní k ceremoniálům předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv i k poradám.

Upozornění pro návštěvníky:
Vstup bude možný pouze vrátnicí Nostického paláce přes bezpečnostní rám a s ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude regulován. Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, délka prohlídkové trasy je 15 – 20 minut. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16.30 hodin. Veškerá hygienická pravidla vstupu budou podléhat aktuálním a platným opatřením Ministerstva zdravotnictví, která budou na vrátnici kontrolována.

Přijďte si vychutnat kouzlo unikátního raně barokního Nostického paláce, považovaného za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě.
Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.

Nostický palác v Praze – sídlo ministerstva kultury

Nostický palác v Praze – sídlo ministerstva kultury

Rozsáhlý barokní palác, který dal v druhé polovině 17. století vystavět tehdejší nejvyšší kancléř Jan Hartwig z Nostitz v sobě skrývá unikátní knihovnu s 15 tisíci historickými svazky, kapli a obrazárnu. Palác není běžně přístupný, konají se zde však krátkodobé výstavy.