Úvod > Aktuality > Objevte kouzlo unikátního Nostického paláce na Dnu otevřených dveří Ministerstva kultury ČR
Objevte kouzlo unikátního Nostického paláce na Dnu otevřených dveří Ministerstva kultury ČR
">
Zážitky

Objevte kouzlo unikátního Nostického paláce na Dnu otevřených dveří Ministerstva kultury ČR

  • Vydáno25. září 2021
28. září 2021 se otevřou brány malostranského Nostického paláce (na Maltézském náměstí v Praze), a to v době od 10 do 17 hodin. Jedná se o unikátní možnost prohlédnout si raně barokní Nostický palác, který je považován za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě. V Nostickém paláci můžete obdivovat nádherné reprezentační sály, které v současnosti slouží k předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv či k vedení porad.
Ministerstvo kulturyMinisterstvo kultury ČR otevírá na státní svátek ve 28. září své dveře opravdu doširoka. Můžete se podívat i do pracovny ministra kultury, která je neobvyklá jak umístěním, tak architektonickým řešením. Navštívíte obrazárnu paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, nahlédnete do nádherné Kaple Nanebevzetí Panny Marie a nahlédnete do slavné nostické knihovny, která čítá na 14 tisíc svazků. Podíváte se do nádherných reprezentačních sálů, sloužících nyní k ceremoniálům předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv i k poradám.

Upozornění pro návštěvníky:
Vstup bude možný pouze vrátnicí Nostického paláce přes bezpečnostní rám a s ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude regulován. Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, délka prohlídkové trasy je 15 – 20 minut. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16.30 hodin. Veškerá hygienická pravidla vstupu budou podléhat aktuálním a platným opatřením Ministerstva zdravotnictví, která budou na vrátnici kontrolována.

Přijďte si vychutnat kouzlo unikátního raně barokního Nostického paláce, považovaného za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě.
Historická budova Národního muzea

Historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.

Nostický palác v Praze – sídlo ministerstva kultury

Nostický palác v Praze – sídlo ministerstva kultury

Rozsáhlý barokní palác, který dal v druhé polovině 17. století vystavět tehdejší nejvyšší kancléř Jan Hartwig z Nostitz v sobě skrývá unikátní knihovnu s 15 tisíci historickými svazky, kapli a obrazárnu. Palác není běžně přístupný, konají se zde však krátkodobé výstavy.