Úvod > Aktuality > Ve Stonetownu na Vysočině se chystá soutěž Lovci kožešin a zimní táboření
Zážitky

Ve Stonetownu na Vysočině se chystá soutěž Lovci kožešin a zimní táboření

  • Vydáno23. února 2022
Westernové městečko Stonetown na Vysočině chystá na sobotu 26. února již 17. ročník westernové soutěže Lovci kožešin a 15. ročník zimního táboření. Přijďte si zasoutěžit, povzbudit "lovce", vsadit si na výherce nebo jen načerpat atmosféru dob dávno minulých. Pro vyznavače zimních táboření se v rámci soutěže uskuteční i patnácté zimní táboření ve Stonetownu.
lovecJiž po sedmnácté vyhlašuje westernové městečko Stonetown soutěž o nejlepšího Lovce kožešin pro rok 2022. Přijďte si zasoutěžit, povzbudit lovce, vsadit si na výherce nebo jen načerpat atmosféru dob dávno minulých. Hra je určena pro děti i dospělé. Soutěží se v řadě westernových disciplín, jako jsou střelba z luku, hod tomahavkem, hod nožem, rozdělávání ohně, lasování, hod oštěpem, lovení ryb a další zábavné disciplíny. Start závodu je stanoven na 13. hodinu dne 26. února 2022. Zápis závodníků probíhá nejpozději od 12 hodin téhož dne. Startovné je pro dospělé 100 Kč a 45 Kč pro děti. Ten, kdo soutěžit nechce, je stejně do Stonetownu srdečně zván. K dispozici mu bude saloon Gold Nugget s výtečným občerstvením. Místní saloon bude vřít zábavou a country hudbou, zábava skončí až v ranních hodinách.

stanování na sněhuPro vyznavače zimních táboření se v rámci soutěže uskuteční i patnácté zimní táboření ve Stonetownu. Jsou proto zváni všichni otužilci, dobrodruzi, lední medvědi a další, kteří mají chuť rozdat si to s přírodou. Sraz účastníků je již v pátek 25. února 2022. Spaní je samozřejmě v městečku nebo v jeho blízkém okolí a to ve vlastním stanu nebo i bez něj.

Westernové městečko Stonetown najdete na Vysočině, v blízkosti obce Kamenice u Humpolce. Areál městečka vás přenese do doby osidlování divokého západu. Můžete si prohlédnout muzeum osidlování Divokého západu, zkusit si střelbu z luku, kuše či hodit tomahavkem.
Westernové městečko Stonetown na Vysočině

Westernové městečko Stonetown na Vysočině

Westernové městečko najdete na Vysočině, v blízkosti Humpolce. Záměrem obyvatel městečka je, aby návštěvníci měli skutečně možnost dotknout se westernu. Tedy vyzkoušet si řadu westernových aktivit a tvořivých dílen.

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Kraj Vysočina

Vytipovali jsme pro vás deset neobjevených skvostů kraje Vysočina. Prozkoumejte krásné technické památky, hradní zříceniny a kláštery, a také zámek, jemuž se přezdívá moravské Hradčany. Prozradíme vám, že ho najdete v Brtnici, malebném městě mezi Jihlavou a Třebíčí. Naplánujte si výlet na spoustu zajímavých a neobjevených míst, například do Stálé expozice Míly Doležalové, chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáru nad Sázavou. na zámek Červená Řečice nebo do rodného domu Josefa Hoffmanna, který najdete také v Brtnici.
Kraj Vysočina | Památky

Užijte si výlet do Dolní Rožínky – znáte zdejší památky, které jsou volně dostupné?

Dolní Rožínka je ideálním místem na výlet s celou rodinou. A nemusíte nutně navštívit zábavné atrakce, které se mohou snadno prodražit. Kudy z nudy vám místo toho nabízí k výletu volně dostupná místa, která lze navštívit bez koruny v kapse a navíc i po celý rok.
Kraj Vysočina | Zážitky

Česko mezi řádky: Jaroslav Hašek a Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

14. března 1921 začali Jaroslav Hašek (1883–1923) a jeho kamarád Franta Sauer (1882–1947) po žižkovských hospodách prodávat první sešit Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války. Dva roky poté Hašek v necelých čtyřiceti letech zemřel, aniž by svůj slavný román dokončil. Kdo tehdy mohl tušit, že se dílo dočká překladů do téměř šedesáti jazyků, milionů prodaných výtisků a i po sto letech bude bavit, provokovat a nabízet nové souvislosti a interpretace?
Kraj Vysočina | Zážitky

Na vrchu Křemešník opět teče zázračná voda

Zázračná studánka (někdy nazývaná také Zlatá) vyvěrá periodicky na vrchu Křemešník u kaple sv. Jana, nedaleko Pelhřimova. Nyní má opět dostatek vody a pramen tak do studánky teče. Zdejší voda obsahuje stopy stříbra a nikdy se v lahvích nekazí. Podle legend dokázala léčit i mor a vyvážela se nejen do zemí českých, ale vyplouvali s ní i rakousko-uherští námořníci z Terstu na širé moře.
Kraj Vysočina | Příroda

50 tipů, kam na výlet v okolí Jihlavy

Kam na výlet v Jihlavě a okolí? Lomy, skály, přírodní zajímavosti, lesy a k tomu jako bonus úžasné památky, zříceniny hradů a zámecké expozice. Pokud máte tohle všechno rádi, vydejte se určitě na Vysočinu a do okolí Jihlavy. Hledáte inspiraci pro svůj příští výlet na Vysočině? Nehledejte nic jiného a vyberte si z našich tipů!
Kraj Vysočina | Zážitky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne předposlední březnovou sobotu 23. 3. 2024 v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
Kraj Vysočina | Zážitky

V Bystřici nad Pernštejnem objevíte svět miniatur i alej pohádek

Těsně u Bystřice nad Pernštejnem na Vysočině naleznete úplně jiný svět – minisvět. Bystřický park miniatur vznikl kolem zdejšího potůčku jako kopie údolí Svratky se zhruba dvacítkou betonových modelů hradů, klášterů a jiných památek v měřítku 1:50. V sousedství miniatur pak děti nadchne i Pohádková alej s desítkou pohádkových postav. Obě atrakce jsou přístupné celoročně a zdarma.
Kraj Vysočina | Zážitky