Úvod > Aktuality > Ve Stonetownu na Vysočině se chystá soutěž Lovci kožešin a zimní táboření
Zážitky

Ve Stonetownu na Vysočině se chystá soutěž Lovci kožešin a zimní táboření

  • Vydáno23. února 2022
Westernové městečko Stonetown na Vysočině chystá na sobotu 26. února již 17. ročník westernové soutěže Lovci kožešin a 15. ročník zimního táboření. Přijďte si zasoutěžit, povzbudit "lovce", vsadit si na výherce nebo jen načerpat atmosféru dob dávno minulých. Pro vyznavače zimních táboření se v rámci soutěže uskuteční i patnácté zimní táboření ve Stonetownu.
lovecJiž po sedmnácté vyhlašuje westernové městečko Stonetown soutěž o nejlepšího Lovce kožešin pro rok 2022. Přijďte si zasoutěžit, povzbudit lovce, vsadit si na výherce nebo jen načerpat atmosféru dob dávno minulých. Hra je určena pro děti i dospělé. Soutěží se v řadě westernových disciplín, jako jsou střelba z luku, hod tomahavkem, hod nožem, rozdělávání ohně, lasování, hod oštěpem, lovení ryb a další zábavné disciplíny. Start závodu je stanoven na 13. hodinu dne 26. února 2022. Zápis závodníků probíhá nejpozději od 12 hodin téhož dne. Startovné je pro dospělé 100 Kč a 45 Kč pro děti. Ten, kdo soutěžit nechce, je stejně do Stonetownu srdečně zván. K dispozici mu bude saloon Gold Nugget s výtečným občerstvením. Místní saloon bude vřít zábavou a country hudbou, zábava skončí až v ranních hodinách.

stanování na sněhuPro vyznavače zimních táboření se v rámci soutěže uskuteční i patnácté zimní táboření ve Stonetownu. Jsou proto zváni všichni otužilci, dobrodruzi, lední medvědi a další, kteří mají chuť rozdat si to s přírodou. Sraz účastníků je již v pátek 25. února 2022. Spaní je samozřejmě v městečku nebo v jeho blízkém okolí a to ve vlastním stanu nebo i bez něj.

Westernové městečko Stonetown najdete na Vysočině, v blízkosti obce Kamenice u Humpolce. Areál městečka vás přenese do doby osidlování divokého západu. Můžete si prohlédnout muzeum osidlování Divokého západu, zkusit si střelbu z luku, kuše či hodit tomahavkem.
Westernové městečko Stonetown na Vysočině

Westernové městečko Stonetown na Vysočině

Westernové městečko najdete na Vysočině, v blízkosti obce Kamenice u Humpolce. Podstatnou výhodou areálu je možnost zajištění programu pro školy bez přítomnosti další široké veřejnosti.

Další aktuality

Advent ve stylu UNESCO: co zažijete v předvánoční Telči, Třebíči a ve Žďáru nad Sázavou?

Tři krásná místa, tři památky UNESCO a k tomu advent a vánoční programy: portál Kudy z nudy vás tentokrát zve na Vysočinu, a to do Telče, Třebíče a do Žďáru nad Sázavou. Poradíme vám, kde navštívíte ty nejkrásnější vánoční trhy, živý betlém anebo kde se vyplatí zastavit se s dětmi.
Kraj Vysočina | Památky

Hrad Kámen zve na adventní prohlídky, poté se na čtyři roky uzavře

Hrad Kámen nedaleko Pelhřimova čeká dlouhá rekonstrukce s razantní změnou expozic. Ta měla původně probíhat už vloni, ovšem nakonec se správa hradu rozhodla termín posunout. Návštěvníkům je hrad ještě otevřen během adventních prohlídek do 18. prosince 2022, poté se na čtyři roky zcela uzavře kvůli úplné rekonstrukci.
Kraj Vysočina | Památky

Návštěvu v Zoo Jihlava si užijete v zimě i za tmy

Zoo Jihlava je otevřená každý den po celý rok, tedy i v zimě. Počátkem listopadu pouze začaly platit zimní změny v otvírací době a vstupu do zoo. Nejvýraznější z nich je ta, že od začátku listopadu do konce února je otevřen pouze hlavní vstup do zoo! To znamená, že spodní pokladna – od města, nebo lesoparku Heulos, se na zimu uzavírá. Hlavní pokladna je otevřena v období od listopadu do března včetně, od 9 do 16 hodin. I po zavření hlavní pokladny v 16:00 hodin mohou návštěvníci v areálu zoo setrvat minimálně další dvě hodiny.
Kraj Vysočina | Příroda

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava zve na včely, Dalajlámu i etiku

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava nabídne od 25. do 30. října 2022 tři stovky filmů a přinese objevnou retrospektivu americké oscarové avantgardistky Shirley Clarke, sondu do partnerských vztahů od režisérky Jany Počtové, filmovou esej o včelách dokumentaristy Miroslava Janka nebo snímek o neobvyklém přátelství mezi duchovním vůdcem Tibetu Dalajlamou a jihoafrickým arcibiskupem Desmondem Tutu. Chybět nebude ani reflexe ruské agrese na Ukrajině nebo konference věnovaná etice v dokumentu.
Kraj Vysočina | Zážitky