Úvod > Aktuality > Ve Slavonicích si užijete skvělý květnový program

Ve Slavonicích si užijete skvělý květnový program

Vydáno 14. května 2018 Kultura
V sobotu 19. května proběhne již na 9. ročník Turistického pochodu ze Slavonic na Trojmezí. Z dalších květnových akcí láká do města Noc kostelů, Úplňkový výšlap a pro děti Cesta pohádkovým lesem.

Sobotní pochod na Trojmezí

Trojmezí SlavoniceVe Slavonicích připravili pro milovníky turistiky na květen několik zajímavých akcí. Prvním z nich je v sobotu 19. května oblíbený pochod na Trojmezí.

Jedná se o Trojmezný hraniční kámen tří zemí (Dreiländerstein): Rakouska, Čech a Moravy - se nachází asi 2 km západně od Maříže. Poblíž trojmezného kamene na státní hranici jsou další historické kameny panství.

Sraz účastníků pochodu bude v 10 hodin u vlakového nádraží ve Slavonicích. Zajištěn je doprovodný autobus. Hraniční kámen je od Slavonic vzdálen asi 8,5 km.
 

Noc kostelů a cesta pohádkovým lesem

Pohádkový les SlavoniceDalší týden, v noci z pátku 25. na sobotu 26. května se můžete těšit na Noc kostelů, v rámci které budou otevřeny tyto památky: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kostel Jana Křtitele a Hřbitovní kaple sv. Kříže. Od 20 hodin bude v kostele Božího Těla koncert vážné hudby, ve 21:30 hodin bude následovat varhanní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

V sobotu 26. května si na své přijdou děti. Město Slavonice pro ně připravilo tradični akci, a to Cestu pohádkovým lesem, která se uskuteční od 13 hodin na Strážném vrchu ve Slavonicích. Délka trasy pro děti je asi 4 km. Děti se mohou těšit na tajemné pohádkové bytosti, které je za jejich statečnost odmění.

Dospívající mládež si jistě nenechá ujít sobotní na závody BMX, které se konají od 15.00 hodin v Dirt Bike Parku Slavonice. Vstup je volný. Občerstvení bude zajištěno a vstup je volný.
 

Výšlap za květnovým úplňkem

ÚplněkPravidelné úplňkové výšlapy ve Slavonicích pokračují i v květnu. Pátý měsíc v roce je měsícem květin. Všude kolem nás jsou pestrobarevné květy a právě ty daly název Květinovému úplňku. V roce 2018 bude ve znamení Střelce 29. května v 16:19. V květnu se rovněž seje kukuřice, proto bývá úplněk také nazýván Kukuřičný. Někdy se objevuje i název Mléčný.

Květnový výšlap se uskuteční v úterý 29. 5. 2018. Zájemci se sejdou u slavonické hasičárny, délka pochodu bude cca 5 km. Nezapomeňte se opatřit reflexními prvky. Nordic walkingové hole si můžete vzít s sebou.
Slavonice - renesanční soubor historických památek

Slavonice - renesanční soubor historických památek

Malebné město Slavonice na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční památky. Okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města.

Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Českou Kanadou je nazývána příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Její rozloha činí cca 250 km². Přírodní park Česká Kanada zde byl vyhlášen roku 1994.

Podzemí ve Slavonicích - adrenalin pro milovníky podzemí

Podzemí ve Slavonicích - adrenalin pro milovníky podzemí

Slavonické podzemí je jednou z nejstarších částí města a pravděpodobně souvisí s gotickou zástavbou z 13. století. Podzemní kobky zasahují až pod náměstí, což napovídá tomu, že původní náměstí bylo menší, obestavěné většinou dřevěnými domy.

Návštěvnické centrum Graselových stezek

Návštěvnické centrum Graselových stezek

Služby Návštěvnického centra Graselových stezek fungují celoročně! Najdete jej v nově otevřeném Spolkovém domě ve Slavonicích.