Úvod > Aktuality > Ve sklepení Starých Hradů potkáte smaragdové draky "Katakombáky"
Ve sklepení Starých Hradu potkáte smaragdové draky "Katakombáky"
"> Ve sklepení Starých Hradu potkáte smaragdové draky "> Hradem vás od sklepa až po pudu provede treba udatný rytír "> Sklepinda a Trpytivák
Památky

Ve sklepení Starých Hradů potkáte smaragdové draky "Katakombáky"

  • Vydáno17. června 2013
Staré Hrady mezi Jičínem a Mladou Boleslaví jsou místem, které vaše děti snadno zavede do světa pohádek. Hrad a zámek totiž obývá spoustu fantaskních bytostí, mimo jiné i draci. Letošní novinkou jsou zde obří smaragdoví draci, kteří se do okruhu Zámecké pohádkové sklepení probourali z pěti pater starohradských podzemních katakomb.
Draci na Starých HradechKaždý den po celý rok můžete v pohádkových okruzích na hradě a zámku Staré HradyZámecké tajemné sklepení a Hradní pohádková půda vstoupit do světa fantasie. Hradem vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Novinkou letošní sezóny 2013 jsou obří smaragdoví draci Katakombáci – Sklepinda a Třpytivák, kteří se do okruhu Zámecké pohádkové sklepení probourali z pěti pater starohradských podzemních katakomb. Kromě nich tu také uvidíte lesní a ledové království, rodinku starohradského obra, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.

V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda se můžete setkat s čarodějnicemi různých kategorií a ochutnáte zde lektvary a utrejchy, které zde tyto bytosti vaří. Dále navštívíte čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky. Čeká vás i lekce čarodějného létání na koštěti.

Dospěláky potěší okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I., na kterém zhlédnou mnoho tisíc exponátů představující život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.