Úvod > Aktuality > Ve ski areálu Kouty testují lanovku sudy piva
Ve ski areálu Kouty testují lanovku sudy piva
"> Ve ski areálu Kouty testují lanovku sudy piva "> Letos se zde otevre nová modrá sjezdovka pro rodiny s detmi "> Ve dvou freeride zónách si na své prijdou freeridový lyžari i snowboardisté
Zimní sporty

Ve ski areálu Kouty testují lanovku sudy piva

  • Vydáno16. října 2013
Ryzí pivo z hor – Holba, opět otestuje lanovky v Jeseníkách. Zkouškami projde například Ski areál Kouty, který na letošní sezónu připravil množství novinek, včetně otevření nejdelší sjezdovky na Moravě. Právě v Koutech je v provozu také jediná šestimístná sedačka, která je raritou nejen v Jeseníkách, ale v celé České republice.
Lanovka s HolbouLanovka ve ski areálu Kouty nad Desnou v běžném provozu odbaví až 3200 osob za hodinu a na samý vrchol sjezdovek lyžaře vyveze za necelých 7 minut. Provoz lanovky tedy musí garantovat maximální bezpečí, proto pravidelně prochází brzdovými zkouškami při simulaci plné zátěže. Její pasažéry tentokrát nahradí sudy s pivem Holba, protože nejlépe odpovídají potřebám rozložení váhy a umožňují poměrně snadnou manipulaci. První sudy začnou na lanovku v Koutech nakládat již zítra, ve čtvrtek 17. října v 9 hodin a o dvě hodiny později se dá lanovka do pohybu. Celkem 480 padesátilitrových sudů zatíží všech 60 sedaček po 8 sudech, aby zkouška mohla začít.

Ski areál Kouty nad Desnou nabízí komfortní a bezpečné lyžování. Letos se zde otevře nová modrá sjezdovka pro rodiny s dětmi o délce 3050 m a převýšením 520 metrů. Sjezdovek přesahujících 3 km v České republice není mnoho, na Moravě se tak jedná o nejdelší sjezdovku vůbec. Zbývající dvě sjezdovky v areálu mají převýšení 100 m a jejich  celková délka dosahuje 11,5 km. Ve dvou freeride zónách si na své přijdou freeridový lyžaři i snowboardisté. U horní stanice lanovky lze navíc využít příjemné občerstvení s posezením.

Pivo Holba je symbolem Jeseníků, a proto v restauracích většiny horských středisek nemůže chybět. Také letos v nich tradičně lyžařům načepují nejen Holbu, ale i pocit bezpečí. Pivovar se podílí na podpoře bezpečí na horách i zachování původní krajiny a je dlouholetým partnerem Horské služby i CHKO Jeseníky.
Pivovar Holba v Hanušovicích

Pivovar Holba v Hanušovicích

V tomto drsném, ale krásném kraji vzniká již od roku 1874 Holba – Ryzí pivo z hor. Chcete se dozvědět, jak se pivo vaří? Zveme vás na zajímavou exkurzi do Pivovaru Holba a na procházku v čase do Pivovarského muzea.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.