!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ve skanzenu Zubrnice se chystá veselý masopust
Ve skanzenu Zubrnice se chystá veselý masopust
"> "> ">
Životní styl

Ve skanzenu Zubrnice se chystá veselý masopust

Vydáno 14. února 2020
Ve skanzenu Zubrnice se na sobotu 15. února 2020 chystá rozpustilá masopustní oslava přicházejícího jara. Masopustní maškary se sejdou ve dvoře roubeného domu z Loubí mezi 9:30 a 10:00 hodinou. Průvod budou tvořit masky folklorního souboru Dakyta z Krásné Lípy, k tanci a poslechu zahraje harmonikář Ota Vejskal.
Skanzen Zubrnice MasopustMasopustní veselí propukne v obci Zubrnice v sobotu 15. února 2020. Masky se sejdou ve dvoře roubeného domu z Loubí mezi 9:30 a 10:00. Starosta půjčí obec maskám a ty se na oplátku zavážou obec v pořádku vrátit. Masopustní průvod, který obstará hlavně osobitý folklórní soubor Dykyta z Krásné Lípy, se vydá potěšit obyvatele Zubrnic a dle tradic popřát hodně dobrého a samé radosti v letošním roce.

Zubrnice masopustVe světnici domu z Loubí zavoní masopustní pečivo. Můžete si zde také vyrobit či zakoupit jednoduchou masku. Masopustní masku pro děti si lze zapůjčit. V minulých letech nechyběly v průvodu masky babky s nůší, mlynáře, kozla, medvěda s harmonikou nebo klauna, který maloval přítomným na obličej srdíčka. Začíná se v 9:30 h a končit se bude mezi 13. a 14. hodinou.
Muzeum v přírodě Zubrnice - nejmladší skanzen v Čechách

Muzeum v přírodě Zubrnice - nejmladší skanzen v Čechách

V urbanisticky i krajinářsky jedinečně umístěné obci v kopcovité krajině Českého středohoří se nachází soubor hodnotné zástavby lidové architektury, kde vedle sebe stojí stavby roubené, hrázděné i zděné. Interiérové i exteriérové expozice jsou prezentovány v několika objektech.