Úvod > Aktuality > Ve Frenštátě pod Radhoštěm můžete opět navštívit radniční věž

Ve Frenštátě pod Radhoštěm můžete opět navštívit radniční věž

Vydáno 1. května 2019 Památky
Ve Frenštátě pod Radhoštěm si od čtvrtka 2. května 2019 užijete prohlídky radniční věže, ze které se naskýtá nádherný pohled na město i panorama Beskyd. Prohlídky budou probíhat až do konce září každou středu, čtvrtek a pátek v době od 10:00 do 14:30 hodin. Vstupenky zájemci zakoupí v informačním centru.
Radnice FrenštátOd čtvrtka 2. května 2019 nabízí Turistické informační centrum Frenštát pod Radhoštěm pro letošní letní sezónu komentované prohlídky radniční věže. Prohlídky budou probíhat až do konce září 2019 každou středu, čtvrtek a pátek v době od 10:00 do 14:30 hodin. Vstupenky zájemci zakoupí v informačním centru.

Turisté a návštěvníci města si mohou v rámci prohlídky prohlédnout originály soch známých místních sochařů Albína Poláška, Karla Vašuta a Jana Knebla. K vidění jsou zde také fotografie města z 50. až 70. let minulého století od Jiřího Hory a dnešní Frenštát objektivem fotografa Jana Novotného. Tzv. "zlatým hřebem" prohlídkové trasy je zastavení u originálu sochy pohanského boha Radegasta, který je umístěn ve vestibulu budovy frenštátské radnice.

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát pod Radhoštěm. Dospělí zaplatí za prohlídku 20 Kč, skupiny 15 Kč/osoba, studenti a důchodci 10 Kč, děti do 6 let mohou jít zdarma.
Vyhlídka z radniční věže ve Frenštátu pod Radhoštěm

Vyhlídka z radniční věže ve Frenštátu pod Radhoštěm

Ve Frenštátě pod Radhoštěm je možné navštívit radniční věž, ze které se naskýtá nádherný pohled na město i panorama Beskyd. Při prohlídce je možnost shlédnout originály soch např. Albína Poláška, Karla Vašuta nebo Alegorii spořivosti Jana Knebla.

Další aktuality

22.5.
2020
V Gutech se začne s výstavbou repliky dřevěného kostela

V Gutech se začne s výstavbou repliky dřevěného kostela

Severní Morava a Slezsko | Památky
15.4.
2020
15 tipů na dřevěné kostelíky

15 tipů na dřevěné kostelíky

Severní Morava a Slezsko | Památky