Úvod > Aktuality > Ve Frenštátě pod Radhoštěm můžete opět navštívit radniční věž
Radnicní vež Frenštát pod Radhoštem
"> Radnicní vež Frenštát pod Radhoštem

Ve Frenštátě pod Radhoštěm můžete opět navštívit radniční věž

Vydáno 1. května 2019 Památky
Ve Frenštátě pod Radhoštěm si od čtvrtka 2. května 2019 užijete prohlídky radniční věže, ze které se naskýtá nádherný pohled na město i panorama Beskyd. Prohlídky budou probíhat až do konce září každou středu, čtvrtek a pátek v době od 10:00 do 14:30 hodin. Vstupenky zájemci zakoupí v informačním centru.
Radnice FrenštátOd čtvrtka 2. května 2019 nabízí Turistické informační centrum Frenštát pod Radhoštěm pro letošní letní sezónu komentované prohlídky radniční věže. Prohlídky budou probíhat až do konce září 2019 každou středu, čtvrtek a pátek v době od 10:00 do 14:30 hodin. Vstupenky zájemci zakoupí v informačním centru.

Turisté a návštěvníci města si mohou v rámci prohlídky prohlédnout originály soch známých místních sochařů Albína Poláška, Karla Vašuta a Jana Knebla. K vidění jsou zde také fotografie města z 50. až 70. let minulého století od Jiřího Hory a dnešní Frenštát objektivem fotografa Jana Novotného. Tzv. "zlatým hřebem" prohlídkové trasy je zastavení u originálu sochy pohanského boha Radegasta, který je umístěn ve vestibulu budovy frenštátské radnice.

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru, nám. Míru 1, Frenštát pod Radhoštěm. Dospělí zaplatí za prohlídku 20 Kč, skupiny 15 Kč/osoba, studenti a důchodci 10 Kč, děti do 6 let mohou jít zdarma.
Vyhlídka z radniční věže ve Frenštátu pod Radhoštěm

Vyhlídka z radniční věže ve Frenštátu pod Radhoštěm

Ve Frenštátě pod Radhoštěm je možné navštívit radniční věž, ze které se naskýtá nádherný pohled na město i panorama Beskyd. Při prohlídce je možnost shlédnout originály soch např. Albína Poláška, Karla Vašuta nebo Alegorii spořivosti Jana Knebla.

Další aktuality

15.9.
2020
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty
10.9.
2020
Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků

Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků

Severní Morava a Slezsko | Gurmánská turistika
8.9.
2020
Třikrát Versailles: ve Slezsku, v Čechách i na Moravě

Třikrát Versailles: ve Slezsku, v Čechách i na Moravě

Severní Morava a Slezsko | Památky