Úvod > Aktuality > Vaše dovednosti prověří výstava iQpobyt v Kutné Hoře
Putovní výstava IQpobyt procvicí mozkové závity
"> Putovní výstava IQpobyt procvicí mozkové závity "> Spolkový dum "> Putovní výstava IQpobyt v Kutné Hore
Zážitky

Vaše dovednosti prověří výstava iQpobyt v Kutné Hoře

  • Vydáno1. února 2014
Putovní interaktivní výstava s názvem iQpobyt bude otevřena v Kutné Hoře denně od 1. února do 15. března od 10:00 do 17:00 hodin a svým návštěvníkům nabídne na 50 her, kvízů, hlavolamů a hádanek, skládaček a optických klamů.
Spolkový dům uvítá výstavu iQpobytPřijďte si vyzkoušet vaši pohotovost, rychlost, šikovnost či znalosti a dovednosti! Všech exponátů se smíte dotýkat a se všemi si můžete pohrát!

Výstava bude po celou dobu konání otevřena ve dvou prostorách. Většina exponátů bude umístěna v krásných a nově zrekonstruovaných prostorách Spolkového domu v Kutné Hoře. Menší část pak bude volně přístupná ve Vile U Varhanáře. Tato barokní vila, stojící nedaleko chrámu sv. Barbory a Jezuitské koleje, je partnerem sítě Bohemia Hotel Club & Golf, která tentokrát výstavu propůjčuje právě do Kutné Hory

Cílem projektu iQpobyt je poskytnout zejména rodičům s dětmi, prarodičům s vnoučaty, ale i školním a zájmovým organizacím pracujícím s dětmi a mládeží, novou náplň trávení volného času a to formou hraní a zábavného učení. Projekt návštěvníky vybudí k určité fyzické, mentální a sociální aktivitě.

Díky širokému záběru osloví veřejnost různého vzdělání, kvalifikace i zájmů. Každý si zde najde to, co ho bude zajímat a bavit. IQpobyt je příjemným zpestřením každodenního života, zážitkem a odreagováním pro všechny cílové skupiny. 
Spolkový dům v Kutné Hoře

Spolkový dům v Kutné Hoře

Návštěvu barokního kostela sv. Jana Nepomuckého spojte s prohlídkou nově zrekonstruovaného Spolkového domu, jenž je s kostelem propojen. Výstavní sál tohoto domu je často obsazován výstavami určeným školám, místním obyvatelům i turistům.

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Chrám sv. Barbory Kutná Hora – gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora – gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.