!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky – zrušeno
Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky - zrušeno
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky – zrušeno

  • Vydáno24. listopadu 2021
Do centra Prahy se po dvou letech vrací sváteční pohoda tradičních českých trhů. Pražané i návštěvníci metropole se mohou těšit na vánoční trhy plné českých zvyků, typických pokrmů, bohatě zdobený vánoční strom i dobré jídlo. Hosté trhů ochutnají poprvé svařák vyrobený z vína Chȃteau Valtice. Vánoční trhy se letos budou konat pouze na Staroměstském náměstí od soboty 27. listopadu a potrvají do 6. ledna 2022. Menší trhy pak najdou zájemci na náměstí Republiky od 27. listopadu do 26. prosince 2021.
Vánoční trhy PrahaNejvětší vánoční trhy v České republice exkluzivně nabídnou svařené víno vyrobené z moravských hroznů. Ve spolupráci s Chȃteau Valtice, které budou na trzích prodávat Svatovavřinecké a Rulandské bílé víno v lahvích s logem Vánoční trhy Praha, připraví organizátoři speciální domácí svařák. Jeho součástí bude sirup podle vlastní receptury, který ve spojení s vínem z Valtic propůjčí svařáku tradiční chuť.

Vinaři vybrali Svatovavřinecké také proto, že víno z této odrůdy má krásný jemný nádech sušených švestek a čerstvých povidel. Ve svařáku tak doplní příjemné tóny punče, skořice a medu. Kvalitní svařák by měl být slaďounký, ale ne přeslazený. Jemné koření by nemělo úplně zabíjet chuť vína, ale jen doplňovat, jak ve vůni, tak i v chuti. Přímo na trzích bude k zakoupení také originální sirup na přípravu svařeného vína, s logem Vánoční trhy Praha pod názvem Sirup ze 100doly z Valtic. Svařené víno i další pochutiny si návštěvníci trhů vychutnají již tradičně z kompostovatelného nádobí.
 
Prodejní stánkyNejvětší Vánoční trhy kladou vysoký důraz na české suroviny a výrobky. Hosté trhů si tak mohou pochutnat na klobásách z českého masa, na klasickém českém trdelníku, cukroví od tuzemských výrobců a gurmáni si mohou pochutnat na ústřicích a šnecích.

Prodejní stánky s širokým produktovým sortimentem i občerstvením budou otevřené na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky každý den od 10 do 22 hodin. Vyhlídkový most bude zavřený pro veřejnost pouze v noci ze Silvestra na Nový rok (31. 12. 2021 – 1. 1. 2022) v době od 22 do 9 hodin.
 

Vánoční trhy v přírodním stylu

Vánoční strom PrahaVánoční trhy na Staroměstském náměstí se letos obléknou do tradičních barev s přírodními odstíny. Dominantní bude bílá a zlatá, kterou doplní hnědá s přírodními prvky. Střechy prodejních domků zůstanou čistě bílé, ve štítech je budou lemovat jehličnaté girlandy se zlatými a hnědými koulemi doplněné o přírodní šišky. Štíty stánků ozdobí věnce ve stejném stylu. Shodná výzdoba se promítne také na vyhlídkovém mostě, kde vytvoří tisíce světel zlatou střechu. Jako oblíbené fotopointy poslouží brána ve tvaru třímetrového věnce s malým mostkem a dřevěný stromek. Na Staroměstském náměstí bude 77 prodejních míst.

koule trhy prahaVánoční strom letos přicestoval z obce Pěnčín v Libereckém kraji, kde rostl 54 let do výšky 22 metrů. Na Staroměstské náměstí dorazil v pondělních nočních hodinách. Jeho kácení, převoz a instalaci i letos zajišťovala městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). Logisticky to byla poměrně náročná akce, ale všechno nakonec proběhlo podle plánu. Teď už se strom zdobí, aby od prvního adventního víkendu mohl zářit. Letos ho ozdobí šest kilometrů světelných řetězů, dvoumetrová špice na vrcholu, čtyřicet světelných vloček a několik set vánočních koulí v barvách loga hlavního města, tedy v červených a zlatých odstínech.

A kam ještě se v Praze na trhy vydat? Kromě Staroměstského náměstí a náměstí Republiky najdete prodejní stánky na Tylově náměstí, náměstí Míru a na Výstavišti Holešovice.
 

Jaká jsou proti-covidová opatření?

VánoceVánoční trhy se letos budou konat za přísných hygienických nařízení kvůli pandemii COVID-19. Organizátoři zrušili vzhledem k situaci program, který byl již naplánovaný na celou dobu trvání trhů. Alternativou je reprodukovaná hudba spojená se soutěží. V prostoru trhů si nakoupí občerstvení dle aktuálních nařízení pouze návštěvníci, kteří se prokážou platným očkováním, nebo prodělanou nemocí COVID-19 (180 dní po nákaze).

U každého prodejního místa i v prostoru trhů umístí prodejce nádoby s dezinfekčními prostředky a prodejní plochu bude pravidelně dezinfikovat. Mezi stánky, stolky nebo jinými prodejními místy budou nejméně 2 metry volného prostoru. Informace o aktuálních covidových opatřeních si mohou návštěvníci trhů přečíst na informačních tabulích umístěných v rámci tržiště. Všechna nařízení se mohou během trvání trhů aktuálně měnit.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze – zrušeno

27.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze – zrušeno

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 27. listopadu 2021 a končí 6. ledna 2022, tedy na Tři krále.

Vánoční trhy na Pražském hradě – zrušeno

26.11.
2.1.
Vánoční trhy na Pražském hradě – zrušeno

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

Adventní trhy, Ježíškova pošta a rozsvícení stromu na Chvalské tvrzi – zrušeno

28.11.
Adventní trhy, Ježíškova pošta a rozsvícení stromu na Chvalské tvrzi – zrušeno

Adventní trhy v půvabném venkovním areálu Chvalské tvrze.

Hrnčířské a řemeslné vánoční trhy 2021 v Holešovicích – zrušeno

4.12.
5.12.
Hrnčířské a řemeslné vánoční trhy 2021 v Holešovicích – zrušeno

Rozsvícení vánočního stromu, hrnčířské a řemeslné trhy,...to jsou letošní Vánoce na Výstavišti Praha.

České vánoční trhy na náměstí Míru – zrušeno

20.11.
24.12.
České vánoční trhy na náměstí Míru – zrušeno

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 20. listopadu 2021 do 24. prosince 2021 od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

České vánoční trhy – Tylovo náměstí – zrušeno

26.11.
24.12.
České vánoční trhy – Tylovo náměstí – zrušeno

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Vánoční trhy zde proběhnou od 26. listopadu 2021 do 24. prosince 2021. Vyzdobené stánky budou mít otevřeno od 10 do 19 hodin.

České vánoční trhy na náměstí Republiky – zrušeno

25.11.
24.12.
České vánoční trhy na náměstí Republiky – zrušeno

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích. Vánoční trhy na náměstí Republiky začínají 25. listopadu 2021 a potrvají do 24. prosince 2021. Bude otevřeno každý den od 10 do 19 hodin.

Vánoční trhy Praha 2021 – zrušeno

27.11.
6.1.
Vánoční trhy Praha 2021 – zrušeno

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po osmnácté navštívit na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, výborné jídlo a české výrobky.

Vánoční strom na Staroměstském náměstí

27.11.
6.1.
Vánoční strom na Staroměstském náměstí

Vánoční strom na Staroměstském náměstí je důležitými symboly vánočních svátků v Praze.