!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vánoční trhy v Olomouci lákají na punč a ruské kolo
Vánoční trhy v Olomouci lákají na punč a ruské kolo
"> "> "> ">
Zážitky

Vánoční trhy v Olomouci lákají na punč a ruské kolo

Vydáno 5. prosince 2020
Olomoucké vánoční trhy patří k těm nejhezčím nejen v České republice. Ani v letošním roce tak obyvatele a návštěvníky města nechtěli pořadatelé trhů o tento zážitek připravit. Proti minulým rokům je na náměstích i tržnici čtvrtina stánků s patřičnými rozestupy, přesto se lidé opět mohou těšit na vánoční ozdoby, zimní doplňky, sýry, med, uzenářské speciality, kovářskou dílnu, řemeslné výrobky, rybí hranolky, grilované dobroty a nechybí ani pověstný punč. Vánoční trhy v Olomouci trvají až do 23. prosince 2020.
vánoce olomoucRozvolňování protikoronavirových opatření rozhodlo o pořádání olomouckých vánočních trhů, byť v menší míře než v předešlých letech. Přesto jsou k dostání tradiční pochutiny, včetně punče, nechybí řemeslné stánky a na vyhlídkovou jízdu láká obří ruské kolo.

Vánoční trhy nabízejí denně od 10:00 do 22:00 hodin k prodeji kapry, ukázky práce v kovářské dílně nebo možnost zakoupení si vánočního stromku. K dostání jsou vánoční ozdoby, zimními doplňky, sýry, med nebo uzenářské speciality. Dále je zde možno zakoupit například rybí hranolky, uzeniny z udírny, grilované dobroty, trdelník nebo slovenské halušky. Všechno tentokrát v uzavřených obalech. U všech stánků i atrakcí počítají organizátoři s dezinfekcí, návštěvníci také musí dodržovat rozestupy. U vstupů na náměstí jsou rozmístěny tabule s informačními pokyny.

vánoce v olomouciMilovníci tradičního bruslení však musí letos oželet oblíbené kluziště na Dolním náměstí a nebude ani kulturní program s živými hudebníky. Na druhou stranu pořadatelé postavili na tržnici obří vyhlídkové kolo, které v rámci opatření vozí zájemce v otevřených kabinách. Naproti radnici najdou rodiny s dětmi kolotoč pro nejmenší. Vánoční stromky by se měly prodávat na Dolním náměstí a kapři Caesarovy kašny na Horním náměstí.
Soubor kašen v Olomouci

Soubor kašen v Olomouci

V historickém centrum města Olomouc najdete soubor sedmi kašen, šest starších a jednu novodobou na venkovní části olomoucké radnice. Inspirací pro tyto kašeny se staly příběhy antické mytologie.