Úvod > Aktuality > Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy
Zážitky

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

  • Vydáno1. prosince 2022
Již osmnáctiletou tradici mají naše vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 3. a 4. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
keramikaPřijďte nakoupit dárky a nasát vánoční atmosféru na Hrnčířské a řemeslné trhy v Holešovicích. Vše, co zde naleznete je vyrobeno s láskou a pečlivostí, která je pro české řemeslníky typická. Seženete zde autorskou keramiku a porcelán, od hrníčku na kávu pro babičku, či barevný, puntíkovaný, proužkovaný, malovaný, pro radost dětem, až po keramickou zapékací mísu, vázu, petrolejovou lampičku, sochy, plastiky, šperky, originální malované květináče. Ručně tkané šály, přehozy, háčkované módní doplňky, pletená ponča, čepice, rukavice, bytový design, židle, stolky, hračky ze dřeva, autíčka či hudební nástroje, luky, šípy, terče, dřevěná foto alba, bloky, krabičky, šperkovnice.

včelí voskNebudou chybět ani svíčky z přírodních vosků, košíky s vůní proutí, přírodní mýdla a kosmetika, kožené kabely, opasky, peněženky, skleničky, těžítka, vinuté solitérní perly z muránského skla a to vše a více opět přímo od autorů. Ti se vždy těší na své zákazníky, každý vyrobený kus je originál a je krásné sledovat, koho svou technikou, barevností, či provedením jejich autorská tvorba osloví. Díky pestrému výběru tu zaručeně něco najde každý.
 

Svařák, grog, medovina a nejen vánoční pochoutky

svařákVánoční náladu doplní letos konečně, jak bylo vždy zvykem, také stánky s občerstvením. Nebude chybět stylová čajovna, svařené víno, grog, medovina, horká griotka, ani vánoční punč, či domácí limonády. Tradiční štrúdl, perníčky, vanilkové rohlíčky, makronky, mrkvánky, slané beskydské sýry, lanýže a lahůdky z Francie, řecké delikatesy, olivy, exotické ovoce, ovocné misky, smoothie. Pro jedlíky větší porce české i mezinárodní kuchyně, vánoční polévky, ratatouille, hot dog, burger, obilné placky pečené na plátech, domácí tortilly plněné čerstvou zeleninou masem nebo sýry.

perníčkyMnoho dobrot nabídne trh také jako možný dárek pod stromeček, pro děti zdravá lízátka zdobená květy, ovocné sirupy, perníčky. Pro rodiče lahodný sypaný čaj, výběrová vína v dárkovém balení, spodně kvašená piva plzeňského typu Dráteník ochutnáte a neodoláte si pár lahví vypít i doma. K vánoční pohodě vám u čajovny a vánočního stromku zazpívá a zatančí například dětský soubor Vrbina, vyrobit si můžete svůj zvonek pod odborným vedením Heleny Holakovské z ateliéru Vůně proutí a mnohé jistě potěšíme, že také vánoční hrnčířské a řemeslné trhy zpestří svou přítomností moderátorka Tereza Bébarová, která zde během víkendu nabídne svou kuchařku plnou skvělých receptů, rad a tipů „Čas na pečení“ a v neděli vám ji ráda osobně podepíše s věnováním pod stromeček.
Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Další aktuality

Praha jako na dlani aneb poznejte hlavní město z věží a rozhleden

Praha získala za dobu své dlouhé existence řadu přízvisek a jedním z nich je oblíbené úsloví "Praha stověžatá". A skutečně, podíváte-li se na město z některého vyhlídkového bodu, uvidíte velké množství nejrůznějších věží a věžiček zdobící sakrální stavby i významné veřejné budovy. V panoramatu města nechybí ani historické vodárenské věže či zvonice. Většinou nárožní věže jsou součástí některých paláců a měšťanských domů, především na Starém a Novém Městě, Malé Straně a Hradčanech. Ale i moderní doba přispěla mnohými stavbami do pražské "stověžatosti", i když je pražských věží ve skutečnosti několik tisíc. Ty nejzajímavější vám pomůže objevit portál Kudy z nudy.
Praha | Památky

Zoo Praha láká k návštěvě i během zimy

Novozélandské papoušky, slůňata, vlky nebo plameňáky – nejen tyto zvířata mohou návštěvníci stále pozorovat ve venkovních výbězích pražské zoo. Velké části z nich se totiž zazimování netýká a k vidění jsou venku i během zimních měsíců.
Praha | Příroda

Nejveselejší svátek roku? Oslavte letošní Masopust v Praze!

Ať už mu říkáme masopust, fašank nebo karneval, je to vždy jeden z nejveselejších a nejbujařejších svátků roku. Jeho oslavy v České republice jsou o to zajímavější, že se v nich odráží jak inspirace benátským karnevalem, tak osobité folklorní tradice. Jedno mají ale společné: před nekonečným půstem se lidé chtěli pořádně najíst a pobavit, a to s chutí děláme dnes stejně jako před několika staletími. Kam na masopustní oslavy v Praze?
Praha | Zážitky

Kam za sportem, když je venku nevlídno?

Rádi trávíte volný čas aktivně a sport je váš největší kamarád? Co ale dělat, když venku je nevlídno a vy nechcete sedět doma? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za sportem a zlepšením fyzičky.
Praha | Životní styl